Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Berenika Tomsia: Będę mogła się tutaj wykazać

Berenika Tomsia: Będę mogła się tutaj wykazać

fot. Mirosław Stroński

Siatkarki Siódemki SK bank Legionovii rozegrały dwa spotkania sparingowe przeciwko Beef Master Budowlanym Łódź. Berenika Tomsia przyznała, że gra legionowianek była w tych meczach nierówna i zespół będzie musiał popracować nad koncentracją.

Jak oceniasz dwa mecze sparingowe z Beef Master Budowlanymi Łódź? Macie nad czym pracować?

Berenika Tomsia: – Jest to nasz ostatni sparing przed meczami ligowymi o stawkę. Cieszę się, że mogłyśmy tutaj zagrać. Co do samej gry, to była ona dość nierówna w naszym wykonaniu. Miałyśmy przebłyski, a później też momenty słabszej gry. Dlatego wydaje mi się, że teraz chyba najważniejszą rzeczą jest praca nad koncentracją, aby utrzymywać ją na wysokim poziomie przez całe spotkanie, a nie tylko np. przez dwa sety jak to miało miejsce w kilku ostatnich meczach.Cieszysz się, że po dwóch latach wróciłaś na polskie boiska?

Tak, oczywiście! Bardzo się cieszę, że wróciłam do Polski, świetnie się tutaj czuję.

Jak byś porównała ligi, w których występowałaś: turecką, włoską, do ORLEN Ligi?

Jeszcze wstrzymałabym się z porównaniami. W zeszłym roku niespecjalnie miałam możliwość oglądania meczów naszej ligi. Natomiast w tym roku spotkałyśmy się na razie zaledwie z kilkoma drużynami z ORLEN Ligi, więc za wcześnie na ocenę.

Jak się czujesz w roli atakującej? Nie chciałabyś wrócić na pozycję środkowej?

Nie, nie chciałabym już robić kroku wstecz, wracać do gry na środku. Jak na razie jest raz lepiej, raz gorzej. Teraz moja w tym głowa, żeby to ustabilizować i nad tym będę pracować.

Wszyscy wiemy, jak trudna jest teraz sytuacja w naszej reprezentacji. Gdybyś dostała taką możliwość, chciałabyś w niej ponownie wystąpić?

Myślę, że chyba każdy zawodnik chciałby grać w reprezentacji. Więc oczywiście, że tak. Mam nadzieję, że może kiedyś jeszcze dostanę taką szansę.

Dlaczego w tym sezonie wybrałaś właśnie Legionowo?

Z tych wszystkich ofert, które dostałam, myślę, że to była najrozsądniejsza, którą mogłam wybrać. Jesteśmy walecznym zespołem i będę mogła się tutaj wykazać.

Na co stać waszą drużynę?

Uważam, że musimy celować w górną połowę tabeli. Wtedy byłabym usatysfakcjonowana.

Turniej w Bobolicach nie dał jasnej odpowiedzi dotyczącej waszej dyspozycji. Obraz bardzo dobrej gry został trochę przyćmiony przez porażkę w „wygranym” spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz. Dlaczego tak się stało?

W tym ostatnim dniu turnieju niestety nam nie poszło. Ale uważam, że jest to tylko i wyłącznie kwestia koncentracji, bo umiemy dobrze grać, tylko czasami wygląda to tak, jakbyśmy o tym zapominały. Nie wiem z czego to wynika.

Do klubu dołączyły aż cztery zawodniczki spoza Polski. Jak dogadujecie się z zawodniczkami zagranicznymi?

Bardzo dobrze nam się współpracuje z siatkarkami z zagranicy. Wszystko jest w porządku i nie mamy żadnych problemów z dogadywaniem się na boisku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved