Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Kowal selekcjonerem polskiej kadry?

Andrzej Kowal selekcjonerem polskiej kadry?

fot. Cezary Makarewicz

Trener Asseco Resovii Rzeszów Andrzej Kowal może zastąpić na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Andreę Anastasiego. Kandydaturę 42-letniego szkoleniowca rozważają bowiem działacze PZPS-u. Decyzja zapadnie najprawdopodobniej w środę.

Kowal to jedyny kandydat z polskich szkoleniowców, który brany jest pod uwagę w kontekście prowadzenia reprezentacji Polski. 42-latek miałby zastąpić Andreę Anastasiego, do którego powoli wyczerpuje się cierpliwość działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Czarę goryczy przelała niedawna porażka w rozgrywanych w Polsce i Danii mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni pod wodzą włoskiego szkoleniowca nie zdołali awansować do ćwierćfinału i w trzecim kolejnym, dużym turnieju nie wywalczyli medalu. Zaczęło się od braku awansu z grupy w Lidze Światowej. Wcześniej były nieudane igrzyska olimpijskie w Londynie, gdzie Polacy przegrali ćwierćfinał z Rosją. Teraz złudzeń na medal Polaków pozbawili Bułgarzy.

Opcja zatrudnienia Kowala jest jak najbardziej poważna. Tym bardziej że naszej kadrze odmówił już Rosjanin Władimir Alekno. Małe szanse na zatrudnienie mają też Francuz Philippe Blain czy Nowozelandczyk Hugh McCutcheon.

W odwodzie pozostaje więc obecny szkoleniowiec Asseco Resovii, który biało-czerwonych miałby prowadzić z jednym z zagranicznych trenerów. – O niczym nie wiem. Do plotek nie będę się odnosił. Anastasi może przecież w dalszym ciągu prowadzić kadrę – ucina spekulacje Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii, z którą w ostatnich dwóch latach dwukrotnie świętował mistrzostwo Polski.Po chwili jednak dodaje, że gdyby pojawiła się propozycja pracy z kadrą, na pewno by się nad tym tematem poważnie zastanowił. – W życiu czasami dostaje się jedną szansę i jeżeli ją wykorzystasz, to jesteś wielki. Trzeba mieć odwagę, żeby takie sytuacje wykorzystywać. Gdyby taka propozycja się pojawiła, to jak najbardziej podjąłbym rękawicę – zaznacza Kowal.

* więcej w serwisie rzeszow.sport.pl
* autor: Tomasz Błażejowski

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved