Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Srećko Lisinac: Mieliśmy swoje szanse

Srećko Lisinac: Mieliśmy swoje szanse

fot. Magdalena Bojdo

Po ambitnej walce siatkarze reprezentacji Serbii musieli uznać wyższość Rosjan. Po spotkaniu Serbowie zgodnie przyznawali, że zabrakło niewiele. - Nie potrafiliśmy wykorzystywać swoich szans, a rywale nie dawali nam kolejnych - mówił Srećko Lisinac.

W starciu z reprezentacją Rosji to wasi rywale występowali w roli faworyta. Nie ciążyła więc na was tak duża presja wyniku, co było też widać w waszej grze.

Srećko Lisinac:Rosjanie to wyjątkowo trudny rywal, więc dla nas to był bardzo ciężki mecz. Mieliśmy jednak swoje szanse. W tym trzecim secie, kiedy graliśmy na przewagi, przy stanie 23:23 mieliśmy w górze piłkę z szansą na zdobycie tej przewagi, ale niestety tej akcji nie rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść. W kolejnym secie ta gra już nie wyglądała tak dobrze. W odniesieniu do czwartej partii trzeba przyznać, że rywale takich szans już nam nie dali.

Dla losów całego spotkania kluczowy był więc ten trzeci set?– Oczywiście, trzecia partia była najważniejsza, możemy powiedzieć, że była decydująca. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak mocnym rywalem są Rosjanie i wygrali dlatego, że byli od nas zdecydowanie lepsi w tym meczu.

Macie młody zespół, który ma ogrywać się na światowych parkietach. Można więc powiedzieć, że brakuje wam jeszcze tego meczowego doświadczenia?

– Z jednej strony tak, jednak myślę, że w tym spotkaniu nie było to aż tak istotne. Zagraliśmy przeciwko naprawdę bardzo mocnemu rywalowi. Nie potrafiliśmy wykorzystywać swoich szans, a rywale nie dawali nam kolejnych. Brak skuteczności w tych kluczowych momentach spowodował, że mimo iż wygrana była realna, nie udało nam się zwyciężyć.

Na przestrzeni całych mistrzostw było to wasze najlepsze spotkanie?

– W naszym wykonaniu to był naprawdę dobry mecz i możemy być z niego zadowoleni. Jednak nie był wystarczająco dobry, aby móc myśleć o zwycięstwie.

Który rywal z duetu Włochy – Rosja byłby dla was wygodniejszy (rozmowa przeprowadzona przed drugim półfinałem – przyp. red.)?

– Przede wszystkim Włochy i Bułgaria nie są tak mocnymi zespołami jak Rosja. Jeżeli poprawimy swoją skuteczność w pierwszym ataku, dodając do tego dobry blok, który już w tym meczu nie wyglądał u nas najgorzej, myślę, że mamy duże szanse, aby wygrać w niedzielę. Bułgaria to dobrze ukształtowany zespół, kompletny, grający dobrze w ataku. Nie możemy jednak zapominać o Włochach, którzy także w tym turnieju zaprezentowali się dobrze. Patrząc na grę naszych potencjalnych rywali, myślę, że jednak naszym przeciwnikiem w meczu o brąz będzie Bułgaria.

Kogo natomiast typowałbyś jako zwycięzcę finału?

– Zdecydowanie Rosjan. Myślę, że w tegorocznych rozgrywkach to zdecydowanie najlepszy, najmocniejszy zespół. I ktokolwiek nie stanie naprzeciw nich, o zwycięstwo z takim rywalem będzie wyjątkowo trudno.

* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved