Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mauro Berruto: Rosjanie mają wszystko, żeby wygrać

Mauro Berruto: Rosjanie mają wszystko, żeby wygrać

fot. archiwum

Azzurri uzupełnili stawkę finału mistrzostw Starego Kontynentu. Po sobotnim spotkaniu trener reprezentacji Włoch podkreślał, że jest dumny z postawy swoich podopiecznych, nawiązując już do ostatniego meczu turnieju. - Nie będziemy faworytem.

Podopieczni Mauro Berruto rywalizację półfinałową rozpoczęli nie najlepiej, niemal od początku pierwszego seta dominowali Bułgarzy, kontrolując przebieg rywalizacji. Ten fragment meczu pewnie wygrali podopieczni Camillo Placiego, do 19. Podczas pomeczowej konferencji prasowej trener finalistów mistrzostw Europy podkreślał długi start swoich podopiecznych w spotkaniu, nawiązując do wcześniejszych rywalizacji swojego zespołu. – Spotkanie z Bułgarami po raz kolejny zaczęliśmy powoli, podobnie jak to było w meczach z Holandią i Finlandią. Być może partia inaugurująca mecz w naszym wykonaniu była najgorszym setem w tym turnieju, ale chciałbym podkreślić przede wszystkim, że jestem dumny z moich zawodników – o poczynaniach i powrocie do dobrej gry swoich podopiecznych mówił Mauro Berruto. Włoch odniósł się także do zmian, jakich był zmuszony dokonać już w początkowej fazie spotkania, w znacznym stopniu przebudowując skład. – Po raz kolejny musieliśmy zmienić wyjściową szóstkę, ale zawodnicy mają dobre podejście do takich rotacji składem. Myślę, że zaczynając od tego drugiego seta spotkania półfinałowego, zagraliśmy najlepsze nasze partie w tym turnieju i to jest to, co możemy utrzymać do finału – kontynuował szkoleniowiec.

W zdecydowanie gorszych nastrojach byli przedstawiciele drużyny przeciwnej. Trener Bułgarów Camillo Placi zwrócił uwagę na brak efektywności zagrań swoich podopiecznych w decydujących fragmentach poszczególnych setów, w tym przede wszystkim drugiej i czwartej partii, rozstrzyganej w końcówkach. – Gratuluję Włochom zwycięstwa. Staraliśmy się wygrać ten mecz, ale w ważnych momentach nie umieliśmy zdobywać punktów, a te sytuacje skutecznie wykorzystywali Włosi – podkreślał włoski trener reprezentacji Bułgarii. Camillo Placi zaznaczył także, że brak awansu do finału nie jest porażką dla jego zespołu, Bułgarzy bowiem wciąż pozostają w grze, której stawką jest medal siatkarskich mistrzostw Europy. – Teraz musimy oczyścić nasze głowy, zapomnieć o tym, co się wydarzyło i zastanowić się, jak możemy wygrać jutrzejszy mecz. Stawką jest medal, a o to zawsze warto walczyć – zakończył Placi.

W małym finale mistrzostw naprzeciw Bułgarów stanie reprezentacja Serbii i trudno jednoznacznie wskazać faworyta tej rywalizacji. W spotkaniu mającym wyłonić najlepszą ekipę Starego Kontynentu przeciwnikiem Azzurrich będą, od początku uznawani za pretendenta do walki o mistrzostwo, siatkarze Sbornej. Jak przyznaje Mauro Berruto, większa presja wyniku spoczywać będzie na rywalach. – Nie będziemy faworytem, zagramy z Rosją, która jest wielkim zespołem. Rosjanie mają wszystko, żeby wygrać i musimy wiedzieć, że musimy im się przeciwstawić, przeciwstawić i jeszcze raz przeciwstawić. Myślę, że jesteśmy gotowi, aby tego spróbować – zakończył trener Włochów.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved