Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS najlepszy w Świdniku

KPS najlepszy w Świdniku

fot. archiwum

Siatkarze KPS-u Siedlce okazali się najlepsi w Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Podopieczni trenera Gerymskiego w pokonanym polu pozostawili gospodarzy, Zapadny Bug Brześć oraz AZS AGH Kraków.

Na inaugurację zawodów krakowski beniaminek I ligi zmierzył się z przedstawicielem białoruskiej ekstraklasy – Zapadnym Bug Brześć. Spotkanie było stosunkowo wyrównane, lecz w końcówkach każdego z trzech rozegranych setów lepsi okazywali się akademicy, wygrywając 3:0. W drugim meczu gospodarze podejmowali KPS Siedlce. Pierwsze dwa sety toczyły się pod całkowitą kontrolą gości. Dopiero w trzeciej odsłonie świdniczanie zawiesili rywalom zdecydowanie wyżej poprzeczkę, choć i tak ostatecznie przegrali tę część meczu 28:30 i całe spotkanie 0:3. Dla podopiecznych trenera Gerymskiego było to ważne zwycięstwo, bowiem pokazało, że im bliżej startu ligi, tym forma siedlczan rośnie. Poza tym stanowiło formę rewanżu na Avii za wcześniejszą porażkę w Toczku Łukowskim.

W pierwszym niedzielnym meczu świdniczanie skrzyżowali rękawice z ekipą z Białorusi. W tym spotkaniu trener Jarosz dał szansę wykazania się chociażby Maciejowi Kołodziejczykowi. Avia kontrolowała boiskowe wydarzenia przez większość spotkania. Jedynie w końcówce drugiej odsłony gospodarzom zabrakło nieco szczęścia, przez co musieli grać cztery sety. Ostatecznie triumfowali 3:1.

Następnie doszło do konfrontacji siedlecko-krakowskiej. W niej trener Gerymski dał szansę gry potencjalnym zmiennikom, czyli między innymi: Karolowi Rawiakowi, Arkadiuszowi Żakiecie i Pawłowi Rejowskiemu. Jednak nie przeszkodziło to KPS-owi w odniesieniu kolejnego zwycięstwa w turnieju. Kluczowa dla losów meczu była premierowa odsłona, w której trwała walka cios za cios aż do stanu 35:35. Dopiero wówczas dwie akcje zadecydowały o sukcesie siedlczan. Wprawdzie podopieczni trenera Kaszy zerwali się jeszcze do boju w trzecim secie, a co więcej – rozstrzygnęli go na swoją korzyść, ale to było wszystko, na co było ich stać. Ostatecznie ulegli KPS-owi 1:3.Do czerwoności kibiców mogła rozgrzać konfrontacja gospodarzy z krakowskimi akademikami. W pojedynku tym praktycznie w każdym z pięciu setów sytuacja zmieniała się o 180 stopni. Jako pierwsi bliżej szczęścia byli goście, którzy prowadzili już 2:1. W czwartej odsłonie mogli postawić przysłowiową kropkę nad i, lecz ambitnie grający świdniczanie doprowadzili do tie-breaka. Ten jednak padł łupem siatkarzy AGH, co sprawiło, że zajęli oni drugie miejsce w turnieju, a gospodarzom na osłodę pozostał najniższy stopień podium.

Na zakończenie zmagań KPS podejmował rywali z Białorusi. Spotkanie, szczególnie w dwóch pierwszych partiach, miało bardzo wyrównany przebieg. Ale w decydujących momentach tych setów lepsi okazywali się siedlczanie, którzy tym samym przypieczętowali swój sukces w memoriale. Później ekipę z Brześcia stać było na wygranie jeszcze jednego seta, ale czwarta odsłona ponownie bezapelacyjnie należała do KPS-u. Zespół ten zatem kolejne spotkanie wygrał 3:1 i nie zaznał goryczy porażki w całym turnieju. Z kolei białoruska drużyna z trzema porażkami na koncie zakończyła zmagania na czwartej pozycji.

Na koniec turnieju wybrano najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach. I tak wśród zwycięzców wyróżniony został Damian Sobczak. Najmocniejszym ogniwem AGH AZS Kraków okazał się Grzegorz Szumielewicz. W szeregach gospodarzy na słowa uznania zasłużył Jakub Guz. Z kolei Paweł Paszkiewicz był najjaśniejszą postacią Zapadnego Bug Brześć.

Wyniki Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik:

AGH 100RK AZS Kraków – Zapadny Bug Brześć 3:0
(25:22, 25:23, 25:23)
Avia Świdnik – KPS Siedlce 0:3

(16:25, 20:25, 30:32)
Avia Świdnik – Zapadny Bug Brześć 3:1

(25:19, 25:27, 25:21, 25:16)
KPS Siedlce – AGH 100RK AZS Kraków 3:1

(37:35, 25:13, 21:25, 25:17)
KPS Siedlce – Zapadny Bug Brześć 3:1

(28:26, 25:23, 21:25, 25:20)
Avia Świdnik – AGH 100RK AZS Kraków 2:3
(22:25, 25:23, 19:25, 29:27, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved