Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ary Graca pod wrażeniem rozwoju siatkówki w Ameryce Południowej

Ary Graca pod wrażeniem rozwoju siatkówki w Ameryce Południowej

fot. archiwum

Innowacje, rozwój i popularyzacja siatkówki miały stać się głównym celem i hasłem Ary'ego Gracy, prezydenta FIVB. Teraz Brazylijczyk cieszy się z dużego progresu, jaki zanotowała siatkówka, zwłaszcza w Ameryce Południowej.

Kiedy rok temu były prezydent brazylijskiej federacji siatkówki obejmował stanowisko szefa światowej federacji, powiedział, że dołoży wszelkich starań, aby siatkówka była bardzo popularna na świecie i została jednym z wiodących sportów.

Podczas 125. sesji Komitetu Olimpijskiego, która odbyła się w Buenos Aires, Ary Graca opowiedział o rozwoju FIVB i siatkówki w Ameryce Południowej. Podkreślił, że siatkówka rozwija się na tym kontynencie i wierzy, że w przyszłości kraje południowoamerykańskie staną się bardzo ważnymi partnerami. – Południowoamerykańscy gracze są, byli i będą dobrzy. Chile ma świetne męskie i żeńskie duety w siatkówce plażowej, Kolumbia również może się tym pochwalić. Musimy włożyć więcej wysiłku w pomoc dla Peru i Wenezueli – powiedział.

Prezydent odniósł się również do zmian, jakie mają nastąpić w systemie punktowym, które mają podnieść atrakcyjność sportu. Powiedział, że trzeba wziąć pod uwagę telewizję, która ma kluczowe znaczenie w rozwoju każdej dyscypliny. Ciężko jest transmitować turnieje, jeśli nie wiadomo, jak długo potrwa każdy mecz. Dlatego żadne ze spotkań nie powinno trwać dłużej niż dwie godziny. Stąd właśnie pomysł skrócenia setów do 21 punktów.Szef Światowej Federacji odniósł się również do rozwoju siatkówki na innych kontynentach. – Dziś aż 90% budżetu FIVB pochodzi z czterech krajów – z Japonii, Brazylii, Polski i Włoch. Nie mamy wielkiego rynku i dlatego ważna jest ciężka praca, rozpoczynająca się na najniższych szczeblach – musimy rozwinąć siatkówkę na takich kontynentach jak Afryka. Finał Ligi Światowej i Corrientes Grand Slam zostały rozegrane w Argentynie, bo wierzę w ten kraj. Wiemy od 1982 roku, że można tam organizować ważne turnieje. Mistrzostwa świata w 2002 roku były fantastyczne. Wierzę, że mamy teraz większą ilość sponsorów, gdyż w siatkówce czuć większą stabilność, która przyciąga pieniądze do sportu – przyznał.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved