Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W Szamotułach ostatnie sprawdziany przed inauguracją

W Szamotułach ostatnie sprawdziany przed inauguracją

fot. archiwum

Inauguracja kolejnego sezonu ORLEN Ligi coraz bliżej. W Szamotułach od piątku czołowe zespoły ligi i beniaminek sprawdzają swoją formę. O superpuchar Polski zagrają też Atom Trefl Sopot i Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Turniej otworzyło spotkanie KPS-u Chemik Police z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza po raz pierwszy miały okazję do rozegrania meczu w pełnym składzie, z zespołem od poniedziałku jest już rozgrywająca Maja Ognjenović. Dwa pierwsze sety tego pojedynku można na pewno określić jednym słowem – falowanie. Zespoły wypracowywały sobie kilkupunktowe przewagi, by potem je stracić, ale ostatecznie górą w nich, po zaciętych końcówkach okazały się wicemistrzynie kraju. W trzecim secie obraz gry się nieco zmienił, po wyrównanym początku na boisku dominować zaczęły dąbrowianki i ostatecznie to one wygrały całe spotkanie 3:0. – Ewidentnie brakowało skuteczności w ataku na skrzydłach. Nie było elastyczności i swobody w grze, takiego ognia. Popełniliśmy za dużo własnych błędów. To efekt braku zgrania. Tak naprawdę graliśmy dopiero trzeci poważny sparing i widać, że jeszcze sporo jest do poprawienia – stwierdził po meczu trener Mariusz Wiktorowicz.

Chemik Police – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(23:25, 23:25, 15:25)

Składy zespołów:
Chemik: Werblińska, Sobolska, Gajgał-Anioł, Glinka-Mogentale, Bjelica, Ognjenović, Krzos (libero) oraz Kowalińska, Muhlsteinova, Raczyńska, Grejman i Sawicka
MKS: Urban, Liniarska, Dziękiewicz, Sassa, Zaroślińska, Kaczmar, Strasz (libero)W drugim piątkowym meczu zmierzyły się pierwsza i czwarta drużyna ostatniego sezonu, czyli Atom Trefl Sopot i BKS Aluprof Bielsko-Biała. W premierowej odsłonie gra bielszczanek pozostawiała wiele do życzenia, pojawiło się wiele niedokładności, błędów własnych i w efekcie sopocianki bez trudu objęły prowadzenie 1:0. W drugiej partii BKS Aluprof zagrał już nieco lepiej, podjął walkę z mistrzem Polski, ale na wiele się to nie zdało, bowiem w meczu było już 2:0. Były to, jak się okazało, dobre symptomy, bowiem już na początku trzeciego seta podopieczne Mirosława Zawieracza wypracowywały sobie dużą przewagę i nie oddały jej już do końca. Rozpędzone bielszczanki rozpoczęły kolejną część meczu od prowadzenia 6:0, ale rywalki się otrząsnęły i wkrótce na tablicy był już remis. Siatkarki Atomu Trefla wyszły na prowadzenie, ale do końca seta toczyła się zacięta walka, BKS Aluprof ze stanu 20:23 doprowadził do remisu, ale ostatecznie przegrał po grze na przewagi i w całym meczu 1:3. W tym spotkaniu grę sopockiego zespołu przez dłuższy czas prowadziła młoda Natalia Gajewska. – Natalia świetnie odnalazła się w meczu i ku naszej uciesze była jedną z tych osób, które ciągnęły grę zespołu – ocenia postawę młodej zawodniczki Tomasz Wasilkowski, asystent trenera. – Dobry mecz zagrały także Klaudia Kaczorowska i Ania Podolec. Według mnie dużo lepiej niż bielszczanki spisywaliśmy się dziś w przyjęciu. Zawodniczki zagraniczne wciąż są wprowadzane do gry, uczą się, ale mimo to występ Charlotte Leys od pierwszej piłki był udany, a zmiany z udziałem Briżitki Molnar pokazały potencjał, jaki w niej drzemie i jaką wartość będzie miała dla nas w sezonie – dodał.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Atom Trefl Sopot 1:3
(18:25, 21:25, 25:21, 24:26)

Składy zespołów:
Trefl: Leys, Bełcik, Podolec, Shelukhina, Łukasik, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Gajewska, Molnar, Pietersen i Efimienko
BKS: Nikić, Horka, Lis, Czypiruk, Beier, Wilk, Wojtowicz (libero) oraz Szymańska i Trojan

Sobotnie zmagania otworzył pojedynek siatkarek z Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej. Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, ale w dalszej fazie seta, po drugiej przerwie technicznej siatkarki BKS-u wrzuciły wyższy bieg i prowadziły 20:14, co pozwoliło im potem już tylko kontrolować boiskowe wydarzenia. W drugim secie początkowo kilkupunktową przewagę miały dąbrowianki, ale BKS Aluprof dzięki dobrej zagrywce Kolety Łyszkiewicz doprowadził do remisu 8:8, a chwilę później bielszczanki objęły prowadzenie. Po drugiej przerwie technicznej w grze dąbrowianek bardzo dobrze zaczął funkcjonować blok, który w połączeniu z trudnym serwisem i skutecznym atakiem pozwolił im na wygraną. Trzecia partia od początku do końca była bardzo zacięta. Dopiero w końcówce dominację na boisku przejęły siatkarki z Bielska-Białej i to one prowadziły 2:1. W czwartej partii obraz gry nie uległ zmianie, na boisku trwała prawdziwa siatkarska wojna, dopiero po przerwie technicznej Zagłębianki odskoczyły na 25:20. Utrzymały przewagę do końca i doprowadziły do tie-breaka. W decydującej odsłonie raz prowadziła jedna drużyna, raz druga, ale ostatecznie to podopieczne Mirosława Zawieracza okazały się lepsze.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3
(21:25, 25:20, 26:28, 25:20, 12:15)

Składy zespołów:
BKS: Horka, Lis, Szymańska, Trojan, Beier, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Strózik i Wilk
MKS: Staniucha-Szczurek, Liniarska, Brussa, Dziękiewicz, Katić, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Zaroślińska, Kaczmar i Urban

W drugim sobotnim meczu zmierzyły się drużyny Chemika Police i Atomu Trefla Sopot. Pierwsza partia była bardzo wyrównana i tak naprawdę do samego końca nie można było być pewnym, kto ją wygra. Zespoły zaciekle walczyły o każdą piłkę i ostatecznie minimalnie lepszy okazał się beniaminek ORLEN Ligi. W drugiej partii początkowo gra była wyrównana, ale mniej więcej od stanu 10:7 dla Chemika zaczęła się coraz bardziej zarysowywać jego przewaga, policzanki zaczęły kontrolować boiskowe wydarzenia. Sopocianki zbliżyły się co prawda na 17:19, ale ostatecznie przegrywały już w meczu 2:0. W trzecim secie wyrównana walka trwała do drugiej przerwy technicznej, na której Chemik prowadził 16:13. Potem na parkiecie dominowały już podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza, które tym samym wygrały cały mecz 3:0.

Chemik Police – Atom Trefl Sopot 3:0
(26:24, 25:21, 25:19)

W niedzielę Chemik Police zagra z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała, a w walce o superpuchar Polski zmierzą się Atom Trefl Sopot i Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

źródło: atomtrefl.pl, chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved