Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwszoligowiec lepszy od wicemistrza Polski

Pierwszoligowiec lepszy od wicemistrza Polski

fot. archiwum

Przygotowujący się do nowego sezonu zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozegrał pojedynek towarzyski z pierwszoligowym Cuprum Lubin. Mecz odbył się w piątek w ramach II Memoriału Leszka Opałacza, a triumfowała w nim drużyna z zaplecza PlusLigi.

Lubinianie od samego początku starali się przeciwstawić silniejszym rywalom i, o dziwo, starania te przynosiły skutek w postaci wyrównanej gry. Kędzierzynianie musieli trochę popracować, by zapisać seta otwarcia na swoim koncie. Stało się to jednak po zaciętej i długiej grze na przewagi. Upór, spokojna i konsekwentna gra przyniosły dość niespodziewane rozstrzygnięcia w dwóch kolejnych partiach. Zespół Cuprum grał skutecznie, ustrzegał się dużej ilości błędów, co przy dość dobrej skuteczności pozwoliło im nadal utrzymywać wyrównaną grę z ZAKSĄ, a następnie w końcówkach rozstrzygać partie na swoją korzyść.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla najbardziej uwidoczniła swoją przewagę w czwartej odsłonie. Wzmocnione zagrywki zawodników ZAKSY pozwoliły im odskoczyć i trochę odetchnąć. Zwycięstwo przyszło kędzierzynianom trochę łatwiej i tym samym o wyniku decydować miał tie-break. Lubinianie nie odpuszczali do samego końca, widząc, że wicemistrzowie są w ich zasięgu. Podopieczni Sebastiana Świderskiego nie grali na sto procent swoich możliwości, testując poszczególne zagrania. Dlatego też wyrównany tie-break zakończył się zwycięstwem Cuprum Lubin do 14.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 2:3
(31:29, 23:25, 23:25, 25:21, 14:16)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved