Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Marcin Kubat: Przed nami już tylko wspólna walka o punkty

Marcin Kubat: Przed nami już tylko wspólna walka o punkty

fot. archiwum

Meczem z AZS-em Olsztyn zawodnicy PGE Skry Bełchatów rozpoczną nowy sezon Młodej Ligi. - Udało nam się w tym roku skompletować kadrę, którą w większości stanowią chłopaki z Bełchatowa - mówi trener zespołu Marcin Kubat.

Z ubiegłego sezonu w drużynie pozostało zaledwie trzech zawodników. Obecna kadra żółto-czarnych to uczniowie klas sportowych oraz zawodnicy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, który działa przy II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. – Udało nam się w tym roku skompletować kadrę, którą w większości stanowią chłopaki z Bełchatowa. Warto dodać, że ta kadra to rocznikowo juniorzy. Cieszy również fakt, że mogą się skupić na treningach, ponieważ pomocną dłoń wyciągnęła do nich dyrekcja ich szkoły i pomogła w przygotowaniu planu codziennej nauki – wyjaśnia Kubat.

Z ubiegłorocznego składu młodej Skry pozostało jedynie trzech zawodników – Dawid Konieczny, Łukasz Pietrzak oraz Krzysztof Kowalewski.Nie ukrywam, że w tym sezonie liczę na postawę Łukasza Pietrzaka, który ma możliwość trenowania z I drużyną Skry. Spowodowane jest to tym, że Facundo Conte jest po poważnej kontuzji barku. Miejmy nadzieję, że z tej lekcji wyniesie jak najwięcej i będzie mocnym wsparciem swoich kolegów – tłumaczy szkoleniowiec żółto-czarnych.

Zespół z Bełchatowa nieustannie się poznaje, również na boisku, ponieważ w ubiegłym sezonie ta grupa była podzielona. – Ta grupa w ubiegłym sezonie nie grała ze sobą, występowała w osobnych rozgrywkach. W tym roku zostali połączeni, a wspólne treningi odbywają od początku sierpnia. Przez ten czas solidnie pracowaliśmy, często nawet i dwa razy dziennie. A przed nami już tylko wspólna walka o punkty – cieszy się Kubat.Trener Marcin Kubat po zadanym pytaniu o cel na sezon 2013/14 długo się zastanawiał. W końcu stwierdził, że jest to… trudne pytanie. – W tamtym sezonie zajmowałem się kadetami, a okazjonalnie byłem II trenerem w juniorach u Roberta Brzozowskiego. Powiem szczerze, że nie mam rozeznania co do drużyn Młodej Ligi. Jedyne, co mogę teraz zagwarantować, to walka o każdy punkt. Będziemy walczyć ze słabościami, które nas czekają. Mam nadzieję, że chłopcy staną na wysokości zadania. A moc ligi… do tego tematu wrócimy po 3-4 kolejkach – zakończył.

Kadrę młodej Skry Bełchatów na sezon 2013/14 stanowią w większości siatkarze z roczników 1995 i 1996. Są to: Dawid Konieczny, Łukasz Pietrzak, Krzysztof Kowalewski, Szymon Pułaski, Mateusz Hes, Bartosz Mendoń, Adam Surgut, Mirosław Retkiewicz, Mariusz Sobczyk, Wojciech Miller, Paweł Zieliński, Dominik Posmyk, Krystian Adamczyk, Łukasz Adamczyk, Filip Rośniak, Mateusz Sionkowski, Krzysztof Wolny, Patryk Waloch oraz Jakub Kazuła.

W zbliżającym się sezonie Młodej Ligi weźmie udział aż trzynaście drużyn. Po raz drugi zagra w niej zespół SMS-u PZPS Spała, którego pierwszym trenerem będzie doskonale znany w Bełchatowie Jacek Nawrocki. W rozgrywkach wezmą udział również dwie nowe drużyny – BBTS ATH Bielsko-Biała i RCS Czarni Radom.

Autor: Kamil Haładaj

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved