Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Maciej Polański: Wierzę, że dobrze zaczniemy ten sezon

Maciej Polański: Wierzę, że dobrze zaczniemy ten sezon

fot. archiwum

Już dzisiaj rusza nowy sezon Młodej Ligi. Na kędzierzyńsko-kozielskich parkietach ZAKSA rozegra swój inauguracyjny mecz z drużyną SMS-u PZPS Spała. O formie swojej drużyny oraz o szansach na wygranie najbliższego spotkania mówi Maciej Polański.

Okres przygotowawczy dobiega końca. Dotychczas rozegraliście wiele sparingów. Jak zatem możesz ocenić formę swojej drużyny?

Maciej Polański: – Ciężko nam określić, w jakiej tak naprawdę jesteśmy dyspozycji, gdyż większość tych sparingów graliśmy w okrojonym składzie. Pierwszym prawdziwym testem dla nas będzie pierwszy mecz ligowy i on pokaże, czy dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy.

W sobotę rozegracie pierwszy mecz Młodej Ligi w nowym sezonie. Na parkiecie spotkacie się z wyjątkową silną drużyną SMS-u PZPS Spała. Myślisz, że tym razem uda wam się pokonać ten zespół?– Skład drużyny ze Spały bardzo się zmienił w tym sezonie, można powiedzieć, że cała pierwsza szóstka się wymieniła i boisko określi, czy będzie to tak samo groźna ekipa co sezon temu. Ja wierzę, że my dobrze zaczniemy ten sezon i trzy punkty zostaną w Kędzierzynie.

W młodej ZAKSIE pojawiło się kilka nowych nazwisk. Czy myślisz, że dzięki tym transferom uda wam się poprawić wynik z zeszłego sezonu?

– Owszem, w tym sezonie przyszło do nas kilku nowych zawodników, którzy szybko się wkomponowali do zespołu. Mamy szeroki skład i na każdej pozycji równorzędnych zawodników, co jest naszym dużym atutem.

Poza Młodą Ligą trenujesz również z zespołem seniorskim. W niedzielę wróciliście z Memoriału Arkadiusza Gołasia, gdzie zajęliście drugie miejsce. Czego zabrakło w finale?

– Finał był naprawdę ciężki, Skra Bełchatów postawiła wysoko poprzeczkę, zagrała dobry mecz. My graliśmy w okrojonym składzie – bez kadrowiczów – i widać było, że w ważnych momentach brakowało osoby, która wzięłaby na siebie odpowiedzialność za skończenie akcji.

Ostatnio rozegraliście ciekawy i dość nietypowy mecz z Chemikiem Police. Jak możesz ocenić to spotkanie?

– Było to fajne doświadczenie i chodziło tu głównie o dobrą zabawę. Wymieszaliśmy się składami i cieszyliśmy się siatkówką. Uważam, że był to bardzo fajny pomysł zarówno dla kibiców, jak i dla nas zawodników. Dzięki temu mogliśmy trochę się pośmiać na boisku i zrobić fajne show.

Treningi zarówno z młodzieżowym zespołem, jak i z tym plusligowym zajmują ci sporo czasu. Nie masz problemu, by to pogodzić?

– Przyznaję, że bywa ciężko i nie ma się za dużo wolnego czasu dla siebie, ale wiem, że wszystko co robię, idzie w dobrym kierunku i będzie procentowało w przyszłości. Staram się jak najwięcej wyciągać z gry w pierwszym zespole i z każdym dniem podnosić swoje umiejętności.

Jakie cele stawiasz sobie na ten sezon?

– Chciałbym wraz z chłopakami pójść krok dalej i w finale Młodej Ligi powalczyć o złoto.

Rozmawiała: Ewa Burak (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved