Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lukas Kampa: Bułgarzy zasłużenie wygrali

Lukas Kampa: Bułgarzy zasłużenie wygrali

fot. Anna Bagińska

Niemcy w porównaniu z 2011 rokiem zanotowali duży progres w ME. Młody zespół w Polsce doszedł do  1/4 finału, w której do zwycięstwa brakło niewiele. - Za jakiś czas będziemy mogli być dumni z tego, co tu osiągnęliśmy - przyznał rozgrywający, Lukas Kampa.

W meczu z Bułgarią niewiele brakowało, by wynik był zupełnie inny. Czego zabrakło w tych wyrównanych końcówkach, by odmienić losy setów, a może i całego meczu?

Lukas Kampa: – Popełniliśmy więcej prostych niewymuszonych błędów, takich głupich i zupełnie niepotrzebnych. Nie chcę powiedzieć, że reprezentacja Bułgarii zagrała dziś słabo, bo to też my mieliśmy kilka słabszych momentów. Mieliśmy w górze kilka piłek, z którymi lepiej poradzili sobie nasi rywale i to był główny powód tego, że w tych zaciętych momentach to oni wygrywali i to oni zapisali na swoim koncie cały mecz.

Bułgarzy was czymś zaskoczyli?Przygotowaliśmy się na bardzo silną Bułgarię, spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Każdy mecz z nimi w przeciągu dwóch ostatnich lat był bardzo zacięty i wymagający od nas dużego skupienia i dobrej postawy. Spodziewaliśmy się Bułgarów grających na „maksa” i tak też zrobili – zagrali wszystko to, na co było ich stać tego dnia i zasłużenie wygrali.

Mieliście dzień wolnego więcej. Obserwowaliście też mecz Polaków z Bułgarami. Stawialiście na któryś zespołów bardziej?

Dla mnie w pojedynku Polska – Bułgaria wszystko układało się 50/50, więc przygotowywaliśmy się przed ćwierćfinałem na obie drużyny i tak też byliśmy gotowi – by zagrać albo z Polakami, albo z Bułgarami. Ci drudzy są dobrymi zawodnikami, pokonali Polaków, pokonali nas i zasłużyli na grę w półfinale.

Ta przerwa pomogła wam czy może jednak trochę wybiła was z rytmu?

Na pewno trochę odpoczęliśmy fizycznie, bo mogliśmy odetchnąć po tych trzech meczach. Trochę może też zaczęliśmy myśleć za dużo o ćwierćfinale, ale tak naprawdę staraliśmy skupić się na sobie, na swoim przygotowaniu do tego meczu ćwierćfinałowego.

Jak na młody zespół, ten występ w mistrzostwach Europy możecie chyba uznać za udany?

Może za jakiś czas dotrze do nas, że ten ćwierćfinał to dobry wynik dla naszej reprezentacji. Jak na razie jednak przeżywamy to bardzo, w końcu nigdy nie jest się zadowolonym po przegranym meczu. Myślę, że za kilka dni będziemy mogli być dumni z tego, co tu osiągnęliśmy.

Rozmawiała: Danuta Rękawica (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved