Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Twardowska: Dogadujemy się bardzo dobrze

Julia Twardowska: Dogadujemy się bardzo dobrze

fot. archiwum

Zuzanna Pieczka i Julia Twardowska to kolejne młode zawodniczki, które zasilą szeregi bydgoskiego Pałacu. Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu zawodniczki opowiadają o celach i atmosferze panującej w drużynie znad Brdy.

Za wami prawie dwa miesiące treningów. Jak się czujecie?

Julia Twardowska: – Okres przygotowawczy był dosyć ciężki, ale czujemy się bardzo dobrze. Pokazały to ostatnie turnieje, na których dobrze się zaprezentowałyśmy. Jest coraz lepiej.

Zuzanna Pieczka: – Przez te dwa miesiące udało nam się bardziej zgrać ze sobą, co również widać na boisku. Myślę, że jeśli dalej będziemy pracowały tak ciężko jak teraz i będzie wszystko przebiegało zgodnie z planem, to osiągniemy zamierzony cel.A co jest tym celem w nadchodzącym sezonie?

Julia: – Naszym podstawowym założeniem jest pierwsza ósemka, jednak będziemy starały się walczyć o jak najwyższe cele. Natomiast jako nowe zawodniczki ORLEN Ligi będziemy starały się pokazać z jak najlepszej strony.

Zuzanna: Chcemy też jak najwięcej wynieść z treningów. Możemy się dużo nauczyć od starszych koleżanek, co nam pomaga w doskonaleniu własnych umiejętności.

Zespół jest bardzo młody, większość dziewczyn jest niewiele starsza od was. Czy dzięki temu jest wam łatwiej zintegrować się z koleżankami?

Julia: Dogadujemy się bardzo dobrze, zarówno z naszymi rówieśniczkami, jak i ze starszymi koleżankami. Wszystkie się świetnie rozumiemy. Bardziej doświadczone dziewczyny udzielają nam dobrych rad, podpowiadają, jak możemy zagrać, co poprawić.

Zuzanna: – Zawsze możemy na nie liczyć, wspierają nas zarówno na boisku, jak i poza nim.

Patrząc na wasze wyniki osiągnięte w turniejach towarzyskich, czy można sądzić, że plan założony na treningach dobrze się sprawdza?

Julia:Tak, wszystko idzie w dobrym kierunku.

Zuzanna: – Tak, widać to w meczach, ale jeszcze przed nami dużo ciężkiej pracy. Do pierwszego meczu ligowego mamy jeszcze trochę czasu… Będzie dobrze.

Będziecie miały szansę zagrać przeciwko Annie Werblińskiej czy Małgorzacie Glince. Jak się czujecie ze świadomością zmierzenia się z tak uznanymi zawodniczkami?

Julia: – To będzie na pewno wielkie przeżycie i wielka przygoda. Myślę, że zmobilizuje nas to do tego, żeby grać jeszcze lepiej i jeszcze bardziej się starać.

Powiedzcie coś o sobie. Czym się interesujecie, jak spędzacie czas wolny?

Julia: – Interesuję się jazdą konną, zanim zaczęłam trenować siatkówkę, jeździłam kilka lat. Czasem trochę za tym tęsknię, ale to siatkówka jest tym, co kocham.

Zuzanna: – W wolnych chwilach lubię słuchać muzyki i czytać książki, najchętniej sięgam po przygodowe. Interesuję się też fotografią.

 

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved