Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Bartłomiej Lemański: Wchodzimy na wyższy poziom gry

Bartłomiej Lemański: Wchodzimy na wyższy poziom gry

fot. archiwum

W nowym sezonie Młodej Ligi w barwach Politechniki Warszawskiej wystąpi Metro Warszawa - brązowi medaliści tegorocznych mistrzostw Polski w kategorii kadetów i juniorów. O tym, co zmieni się w drużynie, opowiedział Bartłomiej Lemański.

Jak na chwilę obecną możesz ocenić formę swojej drużyny?

Bartłomiej Lemański: – Przepracowaliśmy bardzo dobrze dwa obozy, nie pomijając żadnego z potrzebnych elementów, takich jak kondycja, siła czy technika. Teraz także nie odpuszczamy treningów i każdy z nas z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie sezonu.

Pierwszy mecz rozegracie z drużyną RCS-u Czarnych Radom, która tak samo jak wy debiutuje w Młodej Lidze. Czy fakt, że po drugiej siatki również będzie występował beniaminek, ułatwia grę?– Mecze na tym poziomie nigdy nie są łatwe. Mimo iż drużyna z Radomia jest na podobnej pozycji co my, będzie to dla nas stresujące spotkanie. W Młodej Lidze gra wygląda poważniej, dlatego nie chcemy pokazać się ze złej strony.

Myślisz, że w niedzielę uda wam się przechylić szalę zwycięstwa na waszą stronę?

– Jak już mówiłem, wchodzimy na wyższy poziom gry. Każdy chce wygrać, dlatego damy z siebie wszystko, co w naszej mocy, aby to osiągnąć.

Jakie perspektywy stwarza ci gra w Młodej Lidzie?

– Na pewno jest to większy prestiż. Gra w Młodej Lidze umożliwia pokazanie się szerszemu gronu widzów, zdobywamy nowe doświadczenia oraz możemy poczuć przedsmak grania w zawodowej siatkówce.

Skład waszej drużyny jest mieszany. W swoich szeregach macie zarówno obecnych kadetów i juniorów z Metra, jak również starszych zawodników. Jak w związku z tym wygląda kwestia zgrania i współpracy?

– Nie ukrywam, że na początku nie było łatwo. Z kilkoma osobami trenujemy dopiero od obozów, jednak zgranie przybywa bardzo szybko i mogę czuć się pewnie, grając z nimi. To samo mogę powiedzieć o starszych zawodnikach, którzy przychodzą do nas na treningi i dzięki temu ze współpracą nie ma żadnych problemów.

W związku z twoimi występami w kadrze Polski kadetów oraz aktywnym okresem przygotowawczym swojej drużyny miałeś bardzo pracowite wakacje. Udało ci się znaleźć czas na regenerację sił?

– Zawsze pomiędzy wyjazdami z kadrą miałem 2-3 dni przerwy na odpoczynek. Jeśli chodzi o obozy, był to na prawdę intensywny okres przygotowań, mieliśmy dużo treningów, lecz udało mi się znaleźć czas na chwilę wytchnienia i regenerację sił.

Biorąc pod uwagę aspekt sportowy, co chciałbyś osiągnąć w tym sezonie?

– Na pewno najważniejsze są dla nas rozgrywki juniorskie. Celujemy jak najwyżej, każdy chce osiągnąć dobry wynik, jednak musimy na to zapracować. Młoda Liga jest dodatkiem, który pomoże nam się rozwinąć i poszerzyć horyzonty.

Rozmawiała: Ewa Burak (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved