Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wystartował Puchar Polski

Wystartował Puchar Polski

fot. archiwum

Rozegrane zostały pierwsze mecze Pucharu Polski kobiet i mężczyzn z udziałem chętnych drużyn z II i III ligi. Awans do kolejnej rundy wywalczyły Warta Zawiercie, SMS II Spała, Czarni Rząśnia i Stoczniowiec Gdańsk, a wśród pań Orzeł Malbork.

Puchar Polski niestety, jak co roku, nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem wśród klubów z niższych lig. Spore koszty i brak niemal jakichkolwiek szans na mecz z zespołem ekstraklasy od lat zniechęcają działaczy do udziału w tych rozgrywkach. Dla zespołów z ekstraklasy i I ligi udział w Pucharze Polski jest obowiązkowy, dla tych z niższych lig dobrowolny. Nic więc dziwnego, że do rozgrywek kobiet zgłosiło się zaledwie 5 zespołów, a do męskich tylko 12. Przypomnijmy, że w II lidze kobiet gra ok. 40 zespołów, w II lidze mężczyzn niemal 60.

W meczu pierwszej rundy Pucharu Polski kobiet Orzeł Malbork pokonał 3:1 rezerwy Chemika Police. To jedyne spotkanie w tej rundzie, bowiem Nike Węgrów, Orzeł Elbląg i Extrim Gorlice otrzymały wolny los, by miał kto grać z drużynami I ligi.

W I rundzie Pucharu Polski mężczyzn odbyły się cztery spotkania. W najciekawszych GTPS przegrał w Gorzowie Wielkopolskim ze Stoczniowcem Gdańsk 2:3. – Zagraliśmy fatalnie, popełniliśmy dużo własnych błędów. Co prawda wyszliśmy na parkiet niemal od razu po długiej podróży autokarem, ale to żadne usprawiedliwienie. Nie chcę używać ostrych słów, ale zawodnicy są chyba myślami gdzie indziej i wydaje im się, że wszystko przyjdzie łatwo. Też prawda, że nasi rywale dziś zagrali chyba życiowe spotkanie. Świetnie przede wszystkim bronili, aż przyjemnie było patrzeć – ocenił spotkanie trener Rajbud Meprozet GTPS, Radosław Maciejewicz, cytowany przez gorzow24.pl. GTPS na dodatek w wyniku kontuzji stracił Pawła Maciejewicza. W Spale awans do kolejnej rundy wywalczyli siatkarze Czarnych Rząśnia. Podopieczni trenera Pawła Blomberga pokonali 3:1 pierwszy zespół SMS-u PZPS.Z kolei SMS PZPS II Spała wygrał z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla i grać będzie dalej. – Pomimo tego, że w nazwie drużyny ze Spały rywalizującej z nami w Pucharze Polski figuruje „dwójka”, do Jastrzębia przyjechała praktycznie młodzieżowa reprezentacja Polski. Mimo wszystko myślałem, że pójdzie nam lepiej. Brakowało mi większej walki z naszej strony – komentował trener jastrzębian, Leszek Dejewski. Z awansu cieszyli się również siatkarze Warty Zawiercie, którzy pokonali w wyjazdowym spotkaniu Mansard Sanok 3:0.

W kolejnej rundzie Warta Zawiercie zmierzy się z Victorią Wałbrzych, Stoczniowiec Gdańsk z Krispolem Września, uczniowie ze Spały zagrają z Caro Rzeczyca, a do Rząśni przyjedzie wrocławska Gwardia.

Zobacz również:
Wyniki Pucharu Polski mężczyzn
Wyniki Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved