Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Władimir Alekno nie bardzo chce pracować w Polsce

Władimir Alekno nie bardzo chce pracować w Polsce

fot. archiwum

Po trzech z rzędu nieudanych imprezach dni Andrei Anastasiego w roli selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy wydają się policzone. Kto miałby go zastąpić? Najczęściej wymienia się Władimira Aleknę, ale ten na razie się do tego nie pali.

Aktualny szkoleniowiec Zenitu Kazań w rozmowie z polsatsport.pl mówi, że obejmowanie polskiej kadry w tym momencie byłoby zagraniem nie fair z jego strony.

Władimir Alekno w ostatnich latach z sukcesami prowadził reprezentację Rosji. Zdobył z nią złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Londynie oraz wygrał Ligę Światową. W grudniu 2012 roku zrezygnował ze stanowiska selekcjonera, tłumacząc swoją decyzję przemęczeniem. Alekno skupia się obecnie wyłącznie na prowadzeniu Zenitu Kazań, a do pracy z reprezentacją Rosji miałby wrócić nie wcześniej niż za rok. Z tego powodu uważa, że obejmowanie polskiej kadry w takiej sytuacji byłoby nie fair. – Nic o tym nie słyszałem, nikt z Polski ze mną nie rozmawiał. Najpierw więc ktoś musiałby zadzwonić, ale nawet jeśli… to byłoby nieodpowiednie, nieeleganckie, gdybym brał urlop w reprezentacji Rosji, żeby prowadzić w tym czasie reprezentację Polski – tłumaczy Alekno w rozmowie z polsatsport.pl.

W PZPS-ie nadal zastanawiają się, czy zmiana trenera na rok przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Polsce, to dobre rozwiązanie. – Sytuacja jest bardzo trudna. Jeśli zostawimy Anastasiego, będzie to ryzyko związane z tym, że nie udały się trzy ostatnie imprezy i nie ma gwarancji, że kolejna się uda – mówi polsatsport.pl Witold Roman, wiceprezes ds. szkolenia PZPS-u. – Jeśli zmienimy trenera, to ryzykujemy tym, że zostało bardzo mało czasu. Poza tym musi być to trener z podobnej, wysokiej półki, co jest trudne przy tym ciśnieniu, niedoczasie. Pytanie, kto zgodzi się podjąć takiego zadania – dodaje.źródło: polsatsport.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved