Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polski wynalazek w Kopenhadze

Polski wynalazek w Kopenhadze

fot. archiwum

Polski wynalazek, system wideo weryfikacji sędziowskich decyzji, staje się coraz bardziej popularny w świecie. Zostanie wykorzystany w meczach strefy medalowej CEV VELUX Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013.

W tegorocznym czempionacie system wideo weryfikacji jest wykorzystywany przez nas po raz pierwszy – przyznaje prezydent Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV), Andre Meyer. – Został on pomyślnie przetestowany w zeszłorocznej i tegorocznej edycji Ligi Światowej, a także w turnieju finałowym Ligi Mistrzów. Andre Meyer podkreślił, że zarówno zawodnicy, jak i trenerzy czuli się komfortowo, wiedząc, że w kluczowych momentach mogą odwołać się od decyzji sędziego, jeżeli uważają, że ta jest niewłaściwa. – Zgoda na skorzystanie z tego systemu daje pewność, że finał tak ważnej imprezy jak ME nie będzie uwarunkowany pomyłkami sędziowskimi – dodał Andre Meyer. – Co więcej, ta decyzja pokazuje, że siatkówka, w ślady innych sportów, z biegiem czasu ewoluuje i wykorzystuje najnowsze technologie, aby wspomóc pracę arbitrów. System jest łatwy do zrozumienia, a jego zasady klarowne, więc jestem pewny, że zyska również poparcie kibiców.

Z takiego rozwiązania zadowolony jest dyrektor lokalnego komitetu organizacyjnego CEV VELUX ME, Mads Bang Aaen. Jesteśmy zadowoleni, że CEV postanowiło w ostatni weekend czempionatu skorzystać z systemu wideo weryfikacji w Kopenhadze. Wszyscy wiemy, że było wiele meczy – w siatkówkę, tenisa lub piłkę nożną – w których los decydował o tym, czy piłka była w boisku, czy na aucie, a teraz w przypadku wątpliwości drużyna będzie mogła poprosić o challenge – powiedział. W sobotę w meczach półfinałowych zagrają Rosja z Serbią (początek 15.00) oraz Włochy z Bułgarią (18.00).

 źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved