Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Dębiec: Chcę pokazać się z jak najlepszej strony

Michał Dębiec: Chcę pokazać się z jak najlepszej strony

fot. Dawid Spychalski / krispolwrzesnia.pl

Michał Dębiec, były zawodnik drużyny z Bydgoszczy, będzie występował w tym sezonie w pierwszoligowym Krispolu Września. W wywiadzie dla Strefy Siatkówki siatkarz opowiada o swoim transferze, a także o celach sportowych na nadchodzący sezon.

W jaki sposób przygotowywał się pan do nowego sezonu?

Michał Dębiec:Treningi organizowałem sobie sam. Ćwiczyłem indywidualnie głównie wytrzymałość, pracowałem także na siłowni. Treningów typowo siatkarskich było zdecydowanie najmniej, czego żałuję. Jeszcze nie jestem w optymalnej formie, ale dzięki intensywnym treningom szybko uda mi się osiągnąć zamierzony cel.

Z jakich względów wybrał pan Krispol Września?Szczerze mówiąc, długo szukałem nowego klubu. W okresie transferowym wraz z moim agentem szukaliśmy pracodawcy. Miałem oferty z Polski i z zagranicy, jednak nie były one satysfakcjonujące, byłem więc wolnym zawodnikiem. Skontaktował się ze mną trener Marek Jankowiak, który zaprosił mnie na treningi, wówczas rozmawialiśmy o grze w drugiej lidze. Zastanowiłem się i okazało się, że moja nowa drużyna będzie występować na zapleczu PlusLigi, co było dodatkowym atutem. Po rozmowie z członkami zarządu zdecydowałem się na podpisanie umowy z Krispolem. Trenowałem we Wrześni dwa razy, a mecz kontrolny z Kaliszem był dla mnie trzecim treningiem z nowym zespołem. Sam się sobie dziwię, że w sparingu z MKS-em Kalisz zaprezentowałem się dobrze. Wiem, że przede mną dużo ciężkiej pracy.

Czy gra w pierwszej lidze nie jest dla pana krokiem w tył? Poprzednio reprezentował pan barwy drużyny z Bydgoszczy, która występuje w PlusLidze.

Nie określiłbym tego w taki sposób. Mam nadzieję, że gra we Wrześni pomoże mi się odbudować. Przyjechałem do miasta, które jest zakochane w siatkówce. Mamy solidny klub kibica, który będzie nas dopingował.

Przyszedł pan do nowej drużyny bez treningu typowo siatkarskiego. Na pozycji libero jest w niej doświadczony Mateusz Iglewski. Na pewno będziecie chcieli rywalizować o miejsce w podstawowym składzie?

Mateusz jest bardzo dobrym zawodnikiem. Rywalizacja ze mną da mojemu koledze z zespołu wiele, na tym skorzysta też nasza ekipa. Myślę, że wzajemnie na parkiecie będziemy się uzupełniać.

Czy macie już określony cel? W tym sezonie będziecie występowali w pierwszej lidze.

Naszym celem na pewno będzie utrzymanie się na zapleczu PlusLigi. Mamy doświadczoną drużynę. Wierzymy w nasze możliwości, wiemy, że możemy osiągnąć swój plan. W każdym spotkaniu ligowym będziemy dawać z siebie wszystko, chcemy wygrywać jak największą ilość spotkań. Jeżeli będziemy dobrze komunikować się na parkiecie i poza nim, to możemy sprawić kilka niespodzianek w pierwszej lidze. Uważam, że w każdym meczu o punkty będziemy walczyć do samego końca. Moim indywidualnym celem jest to, aby zawsze pokazać się z jak najlepszej strony, staram się poświęcać maksymalnie w każdym pojedynku i dawać jak najwięcej mojej drużynie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved