Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Legionovia Legionowo i Budowlani Łódź na remis w sparingu

Legionovia Legionowo i Budowlani Łódź na remis w sparingu

fot. Tomasz Tadrała

Po występie na turnieju w Bobolicach drużyny BeefMaster Budowlanych Łódź i SK Bank Siódemki Legionovii Legionowo nie mogły sobie pozwolić na zbyt długi odpoczynek. Dziś rozegrano pierwszy z dwóch zaplanowanych meczów sparingowych tych zespołów.

Tym razem w składzie drużyny z Łodzi znalazła się Tabi Love, która dopiero wczoraj dołączyła do koleżanek i odbyła z nimi pierwszy trening. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszym sparingu była zawodniczką rezerwową i nie znalazła miejsca w pierwszej szóstce. Natomiast siatkarki z Legionowa przystąpiły do meczu prawie w swoim najsilniejszym zestawieniu. Nadal brakowało jednak Kingi Bąk, która wciąż dochodzi do siebie po kontuzji i nie wiadomo czy wystąpi w meczu inaugurującym rozgrywki ORLEN Ligi.

W pierwszej partii dominowały siatkarki spod Warszawy. Grały bardzo skoncentrowane i praktycznie nie dały szans rywalkom na nawiązanie jakiejkolwiek walki. Widać było, że kilkupunktowa przewaga dodawała im pewności siebie. Set zakończył się wygraną przyjezdnych 25:17.

Druga odsłona wyglądała bardzo podobnie. W ataku nie do zatrzymania była Berenika Tomsia, a blok świetnie gubiła Serbka Olga Raonić. „Budowlane” zbyt późno zaczynały gonić wynik, bo już na pierwszej przerwie technicznej przewaga „lalek” wynosiła cztery punkty. W ataku koleżanki odciążała Anna Rybaczewski i legionowianki pewnie zmierzały po zwycięstwo w tym secie. Pomimo roszad, jakie wykonał Adam Grabowski, za pomocą wprowadzenia Tabi Love i Noris Cabrery nie udało się łodziankom dogonić rywalek i te prowadziły już 2:0 (25:20).W trzecim secie trener Maciej Kosmol dał odpocząć niektórym siatkarkom, które tak świetnie spisywały się do tej pory. Na parkiecie pojawiły się Anna Sołodkowicz, Aleksandra Wójcik i Marta Łukaszewska. Niestety efekty tych zmian widać było bardzo szybko. Po nieudanym „wejściu” w set zawodniczki straciły pewność siebie, a łodzianki natychmiast wykorzystywały szansę do kontrataku. Znalazło to oczywiście także swoje przełożenie na wynik seta (13:25).

Kolejna partia okazała się być ostatnią, bo tak ustalili szkoleniowcy obu ekip. Skład legionowianek desygnowany do boju na seta drugiego tym razem spisał się już znacznie lepiej, ale nie wystarczyło to na rozpędzone łodzianki. Po zaciętej końcówce siatkarki Budowlanych Łódź doprowadziły do remisu 2:2 (28:26).

BeefMaster Budowlani Łódź – SK Bank Siódemka Legionovia Legionowo 2:2
(17:25, 20:25, 25:13, 28:26)

Składy zespołów:
BeefMaster Budowlani Łódź:
Śliwa (1), Ściurka (14), Nuszel (1), Trach (2), Cabrera (1), Sikorska (5), Durajczyk (libero) oraz Love (2), Kwiatkowska (15), Cabajewska (1) i Grajber (7)
SK Bank Siódemka Legionovia Legionowo: Raonić (1), Rakić (2), Rybaczewski (11), Tomsia (9), Barfield (7), Jóźwicka (7), Saad (libero) oraz Wójcik (5), Sołodkowicz (1) i Łukaszewska (4)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved