Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krispol pokonał w sparingu MKS Kalisz

Krispol pokonał w sparingu MKS Kalisz

fot. Dawid Spychalski / krispolwrzesnia.pl

W sparingowym spotkaniu nowy pierwszoligowiec Krispol Września bez najmniejszych kłopotów ograł drużynę z Kalisza aż 5:0. - Myślę, że ten mecz kontrolny był pożyteczny dla obu zespołów - powiedział trener kaliszan, Marian Durlej.

Zespół z najstarszego miasta w Polsce przystąpił do tej konfrontacji bez środkowego Michała Lipy, natomiast gospodarze wystąpili z Michałem Dębcem oraz testowanym Damianem Doboszem na pozycji przyjmującego. Już pierwsza odsłona pokazała, kto jest lepszy na parkiecie. Podopieczni Marka Jankowiaka dominowali we wszystkich elementach gry, a zwłaszcza na zagrywce. Inauguracyjną partię zakończył skutecznym atakiem były siatkarz MKS-u Jakub Rohnka.Pierwszy set nam się kompletnie nie udał – przyznał pierwszy szkoleniowiec kaliszan Marian Durlej.

Początek drugiego aktu był wyrównany, ale to gospodarze przejęli inicjatywę na parkiecie, którą utrzymywali do końca drugiej odsłony. Ostatni punkt dla pierwszoligowca zdobył ponownie Jakub Rohnka. W trzeciej partii obaj trenerzy zdecydowali się na roszady w składach. W drużynie z Kalisza pojawili się na boisku Wojciech Pytlarz i Mateusz Skadłubowicz, a po drugiej stronie siatki testowany Damian Dobosz. Zmiany niewiele wpłynęły na grę gości, co prawda kaliski zespół zagrał odważniej w ataku i zagrywce, ale popełniał przy tym błędy, co natychmiast wykorzystali podopieczni Marka Jankowiaka. Czwarty set to niemal lustrzane odbicie poprzedniego aktu, na początku kaliszanie toczyli walkę „punkt za punkt”, ale później gospodarze zaczęli grać lepiej, a MKS mylił się w ataku. Czwartą odsłonę zakończył atakiem w taśmę Bartosz Łazarowicz. – Po przegranej wysoko pierwszej partii moi zawodnicy później grali lepiej, końcówki setów należały jednak do siatkarzy z Wrześni – stwierdził trener Durlej. Ostatni akt był potraktowany jako tie-break i w nim gładkie zwycięstwo odnieśli zawodnicy Krispolu Września 15:7.

Krispol Września – MKS Kalisz 5:0
(25:15, 25:22, 25:21, 25:22, 15:7)Składy zespołów:
Krispol: Jurkojć, Murdzia, Chwastyniak, Iglewski Marcin, Rohnka, Bielicki, Dębiec (libero) oraz Narowski, Gajowczyk, Józefczak, Kempiński, Dziurkowski, Dobosz i Iglewski Mateusz (libero)
MKS: Kowalski, Piechociński, Konieczny, Porada, Łazarowicz, Zborowski Wroniecki (libero) oraz Pytlarz, Ozdowski, Skadłubowicz, Biegasiewicz i Lenartowicz (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved