Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Radomski: Musimy grać ze stuprocentowym zaangażowaniem

Jakub Radomski: Musimy grać ze stuprocentowym zaangażowaniem

fot. archiwum

Przed Czarnymi kolejny turniej i kolejna dawka spotkań towarzyskich, tym razem w Bielsku-Białej. Tymczasem o postawie radomskiego zespołu w ostatnich meczach oraz osobistej formie opowiada Jakub Radomski.

Emocje po turnieju w Radomiu już dawno opadły. Powiedz mi, skąd u was takie wahania gry? Na początek rozegraliście fenomenalny mecz z Resovią, a na koniec zawodów wręcz dostaliście „lanie” od Politechniki Warszawskiej.

Jakub Radomski: – Tak, myślę, że turniejowe emocje już opadły, natomiast poświęciliśmy trochę czasu na analizę naszej gry. Jeśli chodzi o wahania, to ciężko mi je jednoznacznie wyjaśnić. Nie jesteśmy z nich zadowoleni i na pewno mamy nauczkę, że do każdego spotkania musimy podchodzić ze stuprocentowym zaangażowaniem. Nie pozostaje nam nic innego, jak wyciągnąć lekcję z tamtych meczów.

Na co głównie poświęcaliście swój czas przed turniejem w Bielsku-Białej, który rozegracie już w najbliższy weekend?Nie szykujemy się w jakiś specjalny sposób do tego turnieju. Dalej ciężko pracujemy na formę, która ma przyjść wraz z rozpoczęciem sezonu.

Jak ty czujesz się osobiście? Przed meczami w Siedlcach oraz w Częstochowie miałeś zabandażowaną lewą dłoń. To coś poważnego?

Na szczęście podczas okresu przygotowawczego kontuzje czy poważniejsze urazy mnie ominęły i czuję się dobrze. Co do tego opatrunku, to był to niegroźny uraz, nieprzeszkadzający w szczególny sposób podczas treningu czy też podczas meczu. Także wszystko jest dobrze.

Podsumowaliśmy wasze zdobycze punktowe z ostatnich meczów w Radomiu. Nie zagrałeś tylko z Resovią, a w łącznym rozrachunku zająłeś trzecie miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników Czarnych. Twoja dyspozycja zatem chyba jest dobra?

Czy jest dobra? Jest jeszcze sporo do poprawy i jest nad czym pracować. Optymalna forma powinna przyjść za nieco ponad dwa tygodnie. Co do indywidualnych zdobyczy punktowych, to jestem zdania, że nie mają tak istotnego znaczenia. Jesteśmy drużyną i najważniejsze jest, żebyśmy wygrywali jako drużyna i to wynik zespołu jest i będzie istotny.

Rozmawiał: Adam Kurasiewicz

 

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved