Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gerald Hardy-Dessources: Nasz potencjał jest większy

Gerald Hardy-Dessources: Nasz potencjał jest większy

fot. FIVB

- Jak dla mnie Rosja jest najlepsza - mówił o ćwierćfinałowym rywalu Gerald Hardy-Dessources. - Skoro już z nimi przegraliśmy, to ja wolałbym, żeby wygrali cały turniej - dodał ze śmiechem, stwierdzając, że mimo wszystko dla jego teamu był to dobry turniej.

Po znakomitej fazie grupowej musicie być zawiedzeni tym, że w ćwierćfinale odpadliście z turnieju…

Gerald Hardy-Dessources:Tak, dla nas to wielki pech. Myślę, że nasz potencjał jest większy i w większym stopniu byliśmy w stanie przeciwstawić się Rosjanom. To jednak świetny zespół, który był od nas lepszy. Walczyliśmy i to o wiele mocniej niż zazwyczaj. Każdy dał z siebie wszystko, ale nasza zagrywka nie była w stanie odrzucić Rosjan od siatki i myślę, że to właśnie wpłynęło na wynik. Tym bardziej, że naprawdę trzymali przyjęcie, a my mieliśmy kłopot, by przebić się przez ich blok. Dodatkowo popełniliśmy zbyt wiele własnych błędów. Niemniej jednak byliśmy blisko pokonania rosyjskiej drużyny. Najbardziej szkoda nam przegranej w trzecim secie.

Być może, gdybyście go wygrali, inaczej potoczyłyby się losy meczu…?Tak, myślę, że gdybyśmy wygrali tę trzecią partię, wygralibyśmy cały mecz. Byliśmy wtedy o krok od zwycięstwa. W pierwszej odsłonie Rosjanie zagrywali znakomicie i nie mieliśmy wówczas większych szans, ale później wróciliśmy do gry, pokonując ich w drugiej partii. Szkoda, bardzo szkoda nam tego trzeciego seta, bo gdybyśmy go wygrali, objęlibyśmy prowadzenie. Cóż… stało się inaczej i musimy wyciągnąć lekcję z tego meczu, z naszych błędów, by stać się lepszym.

Rosja to faworyt do medalu, ale wy po tym meczu możecie być zadowoleni z tego, że nie poddaliście się bez walki.

Tak, jak dla mnie Rosja jest najlepsza. Jeśli ci zawodnicy cały czas będą prezentować ten poziom, to każdemu bardzo trudno będzie ich pokonać.

Czyli Rosja to także twój faworyt?

Teraz – tak! (śmiech) Dla nas byłoby najlepiej, gdyby wygrali, dobrze wpłynęłoby to na nasze morale, moglibyśmy sobie powiedzieć, że polegliśmy po walce z mistrzem kontynentu. Zdecydowanie, skoro już z nimi przegraliśmy, to ja wolałbym, żeby wygrali cały turniej (śmiech).

Jak podsumowałbyś całe mistrzostwa w waszym wykonaniu?

Jeżeli o mnie chodzi, to nabawiłem się kontuzji kostki, która uniemożliwiła mi trenowanie na najwyższych obrotach. Nie była to najlepsza wiadomość i niestety nie mogłem pokazać w pełni swoich umiejętności, ale cieszę się, że mogłem tu być, wesprzeć zespół, poczuć tę atmosferę. Jeżeli chodzi zaś o całą drużynę, to mamy naprawdę wspaniały zespół. Tworzymy kolektyw i jeśli wychodzimy na boisko, to wszyscy mamy jeden cel, razem dążymy do jego osiągnięcia. Tym razem nam to nie wyszło, odpadliśmy i czujemy pewien niedosyt. Niemniej jednak był to dla nas dobry turniej. Mamy w składzie wielu młodych zawodników i dla wielu z nich była to pierwsza tego typu impreza. Myślę, że mogli się tutaj wiele nauczyć, nabyć cennego doświadczenia. Cieszę się, że tu byliśmy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved