Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Effector lepszy od Resovii – na razie w sparingu

Effector lepszy od Resovii – na razie w sparingu

fot. archiwum

W czwartkowym sparingowym meczu w Rzeszowie Effector Kielce wygrał z Asseco Resovią 3:1. W spotkaniu rozgrywane były cztery sety, a mistrzowie Polski zagrali bez kilku podstawowych zawodników. W barwach Effectora zagrał testowany Adrian Buchowski.

Zagraliśmy całkiem poprawny mecz. Popełnialiśmy mało błędów, dużo było w naszej postawie konsekwencji. Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że Resovia grała w niepełnym składzie, choć większość zawodników, którzy wystąpili, spokojnie znaleźliby miejsce w niejednym polskim klubie – przyznaje Dariusz Daszkiewicz, trener kieleckiego zespołu. W Resovii zabrakło m.in. kapitana Oliega Achrema, Grzegorza Kosoka, Fabiana Drzyzgi, Jochena Schoepsa i Paula Lotmana.

Daszkiewicz najbardziej zadowolony był z postawy argentyńskiego atakującego Bruno Romanuttiego.Spisał się bardzo dobrze. Miał 61 procent skuteczności w ataku, pokazał też dobrą zagrywkę – opowiada Daszkiewicz. Jednego seta zagrał w Rzeszowie testowany w kieleckim zespole przyjmujący Adrian Buchowski. – Cieszymy się z tego, że udało nam się zagrać konsekwentnie w każdym elemencie i wykorzystać to, że zespół z Rzeszowa grał w niepełnym składzie. Zagraliśmy dobre zawody z małą ilością błędów. Ostatni set, w którym w obu zespołach pojawiło się kilku zmienników, wyglądał trochę gorzej. Zabrakło w nim koncentracji – mówił Daszkiewicz.

Asseco Resovia Rzeszów – Effector Kielce 1:3
(17:25, 22:25, 18:25, 25:18)Składy zespołów:
Resovia: Tichacek, Konarski, Veres, Pałka, Grzyb, Perłowski, Ignaczak (libero) oraz Filip, Masłowski (libero), Kędzierski, Szalacha i Jakubek
Effector: Lipiński, Romanutti, Staszewski, Poglajen, Dryja, Polański, Sufa (libero) oraz Jungiewicz, Wolański, Bieniek, Buchowski i Wajdowicz

źródło: assecoresovia.pl, Echo Dnia, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved