Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Benjamin Toniutti: Każdy mecz graliśmy na sto procent

Benjamin Toniutti: Każdy mecz graliśmy na sto procent

fot. FIVB

Zwycięzcy naszej grupy nie zdołali przeciwstawić się Rosjanom. Kapitan reprezentacji Francji podkreślał jednak dobrą postawę zespołu. - Nasza drużyna jest jeszcze młoda, ale już pokazaliśmy niezłą grę i widzę przed nami dobrą przyszłość - mówił Toniutti.

Podopieczni trenera Tillie pierwszy etap siatkarskich mistrzostw Europy zakończyli z kompletem zwycięstw. Zajęcie pierwszego miejsca w fazie grupowej zapewniło Francuzom bezpośredni awans i przepustkę do gry w ćwierćfinałach. Po drugiej stronie siatki stanął zespół wymieniany najczęściej jako faworyt całych rozgrywek – reprezentacja Rosji. Siatkarze Sbornej drogę do ćwierćfinałów mieli nieco dłuższą, ostatecznie jednak wygrali ze Słowakami w meczu barażowym. Następnie rozpędzeni Rosjanie także siatkarzy z Francji odesłali do domu, zwyciężając 3:1. – Porażka w takim meczu zawsze boli. Rosjanie rozpoczęli niesamowicie, utrzymali taką dyspozycję przez cały mecz. Przegraliśmy, ale po walce, jestem dumny z mojej drużyny i wierzę, że w przyszłości będziemy mieć świetny zespół – o ostatnim spotkaniu Francuzów mówił Benjamin Toniutti. Jak zaznaczył kapitan reprezentacji Francji, Trójkolorowi nie mają sobie nic do zarzucenia. – Cały turniej zagraliśmy bardzo dobrze i jestem dumny z postawy mojego zespołu i całego sztabu szkoleniowego. Każdy mecz graliśmy na sto procent swoich możliwości, a grać z takim zespołem jest naprawdę trudno, ponieważ aby nawiązać walkę, każdy zawodnik musi zagrać na maksimum swoich możliwości. Nasza drużyna jest jeszcze młoda, ale już pokazaliśmy niezłą grę i widzę przed nami dobrą przyszłość – zakończył rozgrywający reprezentacji Francji.

Jest mi bardzo przykro, że nie możemy kontynuować naszego marzenia i kończymy turniej. Chcieliśmy zostać w nim jak najdłużej. Staraliśmy się grać dobrze w obronie i postraszyć rywala zagrywką, ale udało nam się to zrealizować jedynie w drugim secie. W pozostałych Rosja była dla nas za silna – o poczynaniach swoich podopiecznych w meczu ćwierćfinałowym mówił Laurent Tillie. Trener reprezentacji Francji zgodził się także z kapitanem Francuzów w ocenie ogólnej dyspozycji zespołu na przestrzeni całego turnieju. – Mimo wszystko jestem dumny ze swoich zawodników, którzy nie okazali strachu przed Rosją – dodał szkoleniowiec, podkreślając na koniec klasę rywala i zapowiadając walkę w przyszłości. – Moim zdaniem Rosjanie aktualnie są najsilniejszą drużyną na świecie. Mam nadzieję, że ten mecz nauczył moich zawodników dużo i że takie spotkania będą się często powtarzać, a może następnym razem uda nam się wygrać.

Mimo ambitnej walki Francuzów wraz z rozwojem spotkania coraz lepiej prezentowali się siatkarze Sbornej. Andriej Woronkow podkreślał rolę dobrego przygotowania taktycznego do spotkania. – Na pewno oczekiwaliśmy, że młoda drużyna Francji postawi nam ciężkie warunki. Widzieliśmy ich wcześniejsze mecze, gdzie grali naprawdę dobrze, więc byliśmy na to gotowi. Pierwszym naszym celem było złamanie obrony Francuzów, bo to był ich najmocniejszy punkt, i to się udało, a później sami zagraliśmy dobrze w tym elemencie – podkreślał trener. Wagę przełamania gry obronnej rywali podkreślał także kapitan Rosjan. – Cieszymy się z tej wygranej po tym szalonym meczu. Okazaliśmy się silniejsi. Francuzi bardzo dobrze grali w obronie, co sprawiło nam dużo problemów, ale na szczęście poradziliśmy sobie z tym. Francuzi mają bardzo młody zespół, jednak zawodnicy są obiecujący i wróżę im dobrą przyszłość. Teraz naszym zadaniem będzie regeneracja oraz jak najlepsze przygotowanie się do półfinału – zakończył Siergiej Makarow.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved