Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Wójcik: Powoli się odnajduję

Aleksandra Wójcik: Powoli się odnajduję

fot. archiwum

Aleksandra Wójcik to siatkarka, która w tym roku reprezentować będzie barwy SK Bank Siódemki Legionovii Legionowo. Zaledwie 19-letnia zawodniczka do zespołu Macieja Kosmola trafiła z SMS-u PZPS Sosnowiec, a jest wychowanką MKS-u Świdnica.

Jest brązową medalistką mistrzostw Polski młodziczek, a na swoim koncie ma także srebrny medal mistrzostw Polski kadetek. W 2012 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski, a i w tym roku znalazła miejsce w szerokiej kadrze Piotra Makowskiego i brała udział w memoriale Jelcyna. Pytana o różnicę pomiędzy grą w niższej i wyższej klasie rozgrywkowej, utalentowana przyjmująca odpowiada: – Poziom jest o wiele wyższy, zawodniczki są o wiele lepsze. Ale uważam, że jakoś powoli się odnajduję. Na turnieju w Bobolicach legionowianki rozegrały dwa świetne mecze, ulegając dopiero w siatkarkom z Bydgoszczy w swoim ostatnim meczu zawodów. Aleksandra Wójcik pokazała się z bardzo dobrej strony i została MVP tej imprezy.

Dzisiejszy sparing z drużyną BeefMaster Budowlanych Łódź zakończył się remisem, ale Aleksandra Wójcik z optymizmem patrzy w przyszłość. Jutro kolejne starcie tych ekip i szansa na pokonanie rywala. – Myślę, że z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej. Jesteśmy na tydzień przed ligą, więc bardzo dobrze, że udało nam się zorganizować jeszcze te dwa sparingi. Mam nadzieję, że jutro nasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej niż dzisiaj, bo… w tym meczu było z tym różnie – stwierdziła Wójcik. Podobnie jak we wspomnianym feralnym meczu w Bobolicach z drużyną Pałacu Bydgoszcz, dzisiaj również po świetnie rozegranych partiach przyszedł kryzys i przeciwniczki zdołały odrobić straty. – Nie wiem, czy może trochę brakuje nam koncentracji, żeby postawić kropkę nad „i” w tym trzecim secie, ale tak to rzeczywiście wygląda, że często musiałyśmy walczyć trochę dłużej – potwierdziła meczowe obserwacje zawodniczka.

Aleksandra Wójcik miała okazję uczestniczyć w niedawno zakończonym meczu pomiędzy reprezentacją naszych dwukrotnych złotych medalistek mistrzostw Europy a aktualną kadrą Polski. – To był bardzo fajny mecz, bardzo trafiona inicjatywa. Było trochę zabawy, trochę pograłyśmy. Myślę, że to było z korzyścią trochę bardziej dla „złotek” niż dla tej obecnej reprezentacji.Legionowianki w tym sezonie poprowadzi trener Maciej Kosmol, dotychczasowy szkoleniowiec… Budowlanych Łódź. – Z trenerem nie mamy żadnych problemów, dogadujemy się bardzo dobrze. Wszystko idzie w dobrym kierunku – zapewniła siatkarka. W klubie spod Warszawy nikt nie ukrywa, że w tym roku aspiracje są znacznie wyższe niż to, co udało się osiągnąć w zeszłym sezonie. – Myślę, że takim realnym celem jest walka o miejsca 3-5 w lidze. Jeżeli to się uda, to będziemy naprawdę zadowolone – zakończyła Aleksandra Wójcik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved