Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zenon Michałowski: Jestem rozczarowany postawą PZPS-u

Zenon Michałowski: Jestem rozczarowany postawą PZPS-u

fot. archiwum

Po wycofaniu się KS-u Milicz z I ligi mężczyzn, PZPS rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń od ekip z II ligi, ale które chciałyby występować na zapleczu ekstraklasy. Akces zgłosił m.in. GTPS Gorzów Wielkopolski, ale w tajnym głosowaniu wygrał Krispol Września.

Prezes gorzowskiego zespołu, Zenon Michałowski, nie ukrywa, że taka forma wyboru drużyny do gry w I lidze bardzo go rozczarowała. – Jestem jednak rozczarowany tym, co się stało na posiedzeniu zarządu PZPS-u i wypowiedziami pana prezesa Przedpełskiego na siatce.org. Pan prezes cieszy się, że o wyborze zdecydowało tajne głosowanie, a nie rozgrywka między czterema klubami. Mówi o tym, że w drugiej lidze dzieje się źle i próbuje uzasadnić to sytuacją ekonomiczną, a nie błędną reformą rozgrywek – powiedział na łamach serwisu siatka-gorzow.pl.

Prezes GTPS-u uważa, że cztery zespoły, które zgłosiły swoją kandydaturę, powinny rozegrać baraże, które wyłoniłyby zwycięzcę na drodze sportowej rywalizacji. Zenon Michałowski poddał również krytyce zasady nowej organizacji rozgrywek w II lidze. – To nie my ściągaliśmy na siłę zespoły III ligi, obniżając poziom II ligi. Nie wiem, po co walczyliśmy o pozostanie w play-out, skoro Orzeł Międzyrzecz dalej gra. Zgłaszałem zresztą propozycję podziału I ligi na dwie grupy i poszerzenia jej do 16 zespołów. Uniknęlibyśmy dziś takiej sytuacji, jaka się wytworzyła. Ale nawet tego nie poddano pod głosowanie.

Prezes dodał jednak, że zespół nie zamierza długo roztrząsać sprawy głosowania i w najbliższym sezonie będzie chciał wywalczyć awans do I ligi. Krispolowi Września życzył natomiast sukcesów na zapleczu ekstraklasy.źródło: inf. własna, siatka-gorzow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved