Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Z Gruszką i Świderskim na mistrzostwa Europy

Z Gruszką i Świderskim na mistrzostwa Europy

fot. archiwum

W niedzielę do Trójmiasta dotarli zwycięzcy ogólnopolskich rozgrywek w minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport. Drużyny, które triumfowały w kategorii "dwójek", "trójek" i "czwórek", kibicowały reprezentacji Polski w meczu ze Słowacją.

Kolejne dni przyniosły szereg atrakcji i niespodzianek. Dwie najważniejsze to wspólny trening pod okiem Ambasadora Kinder + Sport Sebastiana Świderskiego wspomaganego przez wybitnego reprezentanta Polski – Piotra Gruszkę.

Cieszę się że taki projekt istnieje, gdy ja byłem w ich wieku, nawet nie marzyłem o spotkaniu z gwiazdami siatkówki – mówił uśmiechnięty Piotr Gruszka podczas wspólnego treningu. – Jeśli tylko mam czas to wspieram Kinder + Sport, byłem na kilku finałach, a w tym roku wspieram „etatowego” Ambasadora podczas nagrody głównej. Po raz kolejny zaskoczył mnie poziom sportowy tych dzieciaków.

Dziś oprócz treningu zwycięzcy Kinder + Sport mieli okazję, co staje się powoli tradycją, odwiedzić reprezentację Polski. – Myślę, że zobaczyć profesjonalny trening prowadzony przez trenera Anastasiego,  to nie lada gratka dla młodych siatkarzy i siatkarek – mówił w Ergo Arenie Sebastian Świderski. Do tego po treningu mają zawodników kadry na wyciągnięcie ręki i tylko dla siebie przez chwilę. To na pewno pozostawi wspaniałe wspomnienia.Pierwsze dni nie kończą jednak atrakcji kilkudniowego wyjazdu. Jak przystało na pobyt nad morzem, mali sportowcy tym razem zamienią parkiet na łódki, by uczestniczyć w rejsie Akademii Kusznierewicza, odwiedzą też strefę kibica w Gdańsku. W kolejnych dniach emocje sportowe, czyli kibicowanie w Ergo Arenie oraz wyścigi gokartami.

Wspólny wyjazd jest nagrodą w trwającym już od 6 lat projekcie Kinder + Sport – ogólnopolskich rozgrywek w minisiatkówce. W tym roku z bliska 40 000 uczestników do wielkiego finału dostało się blisko 800 młodych sportowców. Po dwóch dniach zmagań na początku wakacji poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii, którzy oprócz nagród rzeczowych mogą dziś uczestniczyć w wyprawie marzeń. W latach ubiegłych zwycięzcy turnieju organizowanego wspólnie przez Polski Związek Piłki Siatkowej, JM Marketing Group oraz Ferrero Polska wyjeżdżali m.in. do Maceraty (wczesnego klubu Sebastiana Świderskiego), na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata.

W wyjeździe uczestniczą siatkarze i siatkarki z: UKS-u 22 Kraków, SP Kosieczyn, UKS-u Serbinów Biała Podlaska, UKS-u Pogodno Szczecin, Piasta Krotoszyn, UKS-u Lider Konstantynów Łódzki.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved