Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W Szamotułach zagrają o Superpuchar Polski

W Szamotułach zagrają o Superpuchar Polski

fot. archiwum

W niedzielę poznamy pierwszego zdobywcę trofeum w sezonie 2013/2014. W Szamotułach, w ramach IX turnieju Szamotuły Amica Cup odbędzie się mecz o Superpuchar Polski kobiet pomiędzy Atomem Treflem Sopot a Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. 

Turniej w Szamotułach już na stałe wpisał się do siatkarskiego kalendarza. Dla uczestników jest to zwykle ostatni sprawdzian przed inauguracją rozgrywek, którą zaplanowano w pierwszy weekend października.

W dziewiątej edycji zawodów, poza wspomnianymi wyżej drużynami, zagrają jeszcze czwarty zespół minionego sezonu BKS Aluprof Bielsko-Biała oraz beniaminek ORLEN Ligi Chemik Police. Przed rokiem w finale Superpucharu zagrały te same zespoły. Zwyciężył Tauron MKS 3:0.

Turniej w Szamotułach zapowiada się bardzo atrakcyjnie – powiedział pomysłodawca i organizator imprezy, Ryszard Frąckowiak. – Zagrają zespoły, które są faworytami ORLEN Ligi w nadchodzącym sezonie. Kibice zobaczą w akcji czołowe ekipy ekstraklasy oraz znakomite zawodniczki.Ryszard Frąckowiak podkreślił, że kluby awizują najsilniejsze składy. Zobaczymy m.in. medalistki ostatnich mistrzostw Europy – Niemkę Haike Beier (BKS Aluprof) czy Belgijkę Charlotte Leys (Atom Trefl). Gwiazdą pierwszej wielkości będzie Małgorzata Glinka-Mogentale (Chemik), która po latach gry w zagranicznych klubach wróciła na parkiety rodzimej ekstraklasy.

Na dzisiejszy trening zespołu Chemika przyszedł zespół UKS Szamotulanina z trenerami. Mamy z całej Polski zamówienia na bilety. Będą fani siatkówki m.in. z Wałbrzycha i Poznania – dodał Ryszard Frąckowiak.

Turniej rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 w hali „Nałęcz”. Mecz o Superpuchar Polski będzie jednocześnie ostatnim spotkaniem turnieju Szamotuły Amica Cup 2013.

Program turnieju Szamotuły Amica Cup 2013:
piątek:
PSPS Chemik Police – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 16:00
BKS Aluprof Bielsko-Biała – Atom Trefl Sopot 18:00

sobota:
Tauron MKS – BKS Aluprof 16:00
PSPS Chemik – Atom Trefl 18:00

niedziela:
BKS Aluprof – PSPS Chemik 11:00
Atom Trefl – Tauron MKS 14:00

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved