Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Vital Heynen: W kontekście tego meczu nie ma o czym mówić

Vital Heynen: W kontekście tego meczu nie ma o czym mówić

fot. Joanna Skólimowska

- Boli fakt, że nie udało nam się utrzymać formy jaką zaprezentowaliśmy w fazie grupowej - o dyspozycji swojego zespołu w ostatnim meczu mistrzostw Europy mówił Jochen Schöps. - Bułgarzy zagrali wystarczająco dobrze, aby zwyciężyć - dodał Vital Heynen.

Czterech setów potrzebowali podopieczni trenera Placiego na pokonanie reprezentacji Niemiec w drugim meczu ćwierćfinałowym. Tym samym to Bułgarzy uzupełnili stawkę półfinalistów siatkarskich mistrzostw Starego Kontynentu. – Nie jesteśmy usatysfakcjonowani tym wynikiem. Przede wszystkim boli fakt, że nie udało nam się utrzymać formy jaką zaprezentowaliśmy w fazie grupowej – o grze reprezentacji Niemiec na przestrzeni całego turnieju mówił kapitan zespołu Jochen Schöps. Atakujący reprezentacji Niemiec odniósł się także do samego spotkania o być albo nie być swojego zespołu, jako kluczowy element wymieniając dyspozycję rywali w polu serwisowym. – Bułgaria przycisnęła nas zagrywką, z którą mieliśmy duże problemy. Popełniliśmy zbyt dużo niewymuszonych błędów władnych, dlatego też spotkanie tak się skończyło – przyznał zawodnik. Oszczędnie o spotkaniu wypowiadał się szkoleniowiec reprezentacji Niemiec. – Nasza gra nie była dobra i prawdę mówiąc, w kontekście tego meczu nie ma o czym mówić. Bułgarzy zagrali natomiast bardzo dobrze, wystarczająco dobrze, aby zwyciężyć i wywalczyć awans do kolejnej rundy – w odniesieniu do meczu ćwierćfinałowego mówił szkoleniowiec.

Pogromcy biało-czerwonych zgodnie podkreślali, że wbrew temu, na co wskazywałby wynik, mecz nie należał do najłatwiejszych, i zaznaczali przy tym klasę rywala. – Jesteśmy zadowoleni, że awansowaliśmy do półfinału. Chciałbym pogratulować reprezentacji Niemiec, a przede wszystkim trenerowi, który wykonał bardzo dobrą pracę – mówił menadżer reprezentacji Bułgarii – Władimir Nikołow.Niemcy są jedną z dwóch drużyn, które podczas tego turnieju zagrały na maksimum swoich możliwości, byli bardzo trudnym przeciwnikiem. Tym bardziej cieszy nas wygrana – dodał były kapitan Bułgarów. Jako drugi zespół, mający podczas mistrzostw Europy zaprezentować w pełni swoje możliwości, Nikołow wymienił reprezentację Finlandii, odnosząc się także do dyspozycji swojego zespołu. – Graliśmy na naprawdę dobrym poziomie podczas naszego pierwszego spotkania z Niemcami, w meczu ćwierćfinałowym zagraliśmy wystarczająco dobrze, żeby wygrać. Przed nami kolejne dwa mecze i może wtedy osiągniemy to maksimum – zakończył.

Camillo Placi, trener reprezentacji Bułgarii, mówiąc o spotkaniu z Niemcami, nawiązał do wtorkowej rywalizacji z biało-czerwonymi. – To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Nie było to też tak emocjonujące spotkanie, jak rywalizacja z Polską – zaznaczył szkoleniowiec, mówiąc także o zmęczeniu swoich podopiecznych. – Na przestrzeni tych dwóch dni zużyliśmy całą naszą energię.- Ale na szczęście udało nam się znaleźć złoty środek, żeby wygrać ten mecz – kontynuował. W oczach włoskiego trenera reprezentacji Bułgarii poczynania reprezentacji Niemiec w tegorocznych mistrzostwach zasługują na uwagę. – W odniesieniu do grających w Polsce dwóch grup, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony grą reprezentacji Niemiec, ponieważ grali dużo lepiej niż w zeszłym roku – dodał Camillo Placi, kończąc swoją wypowiedź podziękowaniami skierowanymi do organizatorów pierwszych etapów zmagań. – Dziękuję za wszystko, będę miał wspaniałe wspomnienia z tej hali.



źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved