Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Teodor Salparow: Zagraliśmy jak drużyna

Teodor Salparow: Zagraliśmy jak drużyna

fot. archiwum

Najpierw znaleźli się w grupie śmierci, a potem przeszli trudnych przeciwników - Polskę i Niemców. - Staraliśmy się podbić każdą piłkę - zdradził klucz do sukcesu libero reprezentacji Bułgarii Teodor Salparow. Jego zespół zagra o medale mistrzostw Europy.

Gratulacje. Drugi mecz z Niemcami wygraliście, ale w Gdyni to Niemcy byli górą. Co więc zatem zmieniło się w waszej grze?

Teodor Salparow: – W grze nic się nie zmieniło, ale zmieniło się nasze podejście. Dzisiaj [w środę – przyp. red.] zagraliśmy jak drużyna, kolektyw. Zazwyczaj, gdy przegrywamy 0:2, tak jak z Polską, to przestajemy grać, ale wczoraj zachowaliśmy się inaczej – walczyliśmy i wygraliśmy bardzo trudny mecz. Myślę, że Niemcy byli dzisiaj dwa razy lepiej przygotowani pod kątem fizycznym, ale dzięki naszej waleczności to my zwyciężyliśmy.

Nie uważasz, że mimo wszystko oprócz walki zagraliście lepiej w niektórych elementach?Ciężko mi powiedzieć tak na gorąco, jaki poziom zaprezentowaliśmy, może dzięki temu, że zostawiliśmy serce na boisku, wyglądało to tak, że w ćwierćfinale lepiej zagraliśmy niż w Gdyni. Staraliśmy się podbić każdą piłkę. Mimo że Niemcy byli w lepszej formie, my znaleźliśmy właściwy rytm naszej gry, dlatego jestem szczęśliwy, że wygraliśmy.

Z Polakami i Niemcami stoczyliście trudne boje, a który mecz był dla was najtrudniejszy?

Każdy był trudny, od pierwszej do ostatniej piłki, ponieważ w fazie grupowej mieliśmy przeciwników z najwyższej półki. Jak wyszliśmy z grupy, to znowu trafiliśmy na najlepsze zespoły – Polskę i Niemcy.

Większość fachowców stawia, że to Rosja zdobędzie złoty medal. Podzielasz tę opinię czy może widzisz wśród przeciwników „czarnego konia”?

Zdecydowanie stawiam na Rosję, bo widzę, jak grają. Zmierzyliśmy się z nimi w fazie grupowej i naprawdę mają ogromne szanse na zwycięstwo.

Co powiesz o systemie rozgrywania meczów na tych mistrzostwach? Władimirowi Nikołowowi zdecydowanie się on nie podoba.

Podobnie jak Włado, również nie jestem jej zwolennikiem. System jest po prostu głupi, muszą to zmienić. To niemożliwe grać z Niemcami, Rosją, Czechami, Polską i znowu z Niemcami dzień po dniu. W innej grupie grały Białoruś, Dania, Belgia, ale to nie są drużyny z najwyższej półki i wtedy jeszcze można przymknąć oko na rozgrywanie meczów. W Polsce organizacja stoi na niesamowicie wysokim poziomie, polska federacja na pewno liczyła na medal, a przez formułę rozgrywek cierpią wszystkie zespoły, ofiarami systemu są również Polacy. Muszą coś zmienić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved