Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sebastian Schwarz: Nie zasłużyliśmy na to, by wygrać

Sebastian Schwarz: Nie zasłużyliśmy na to, by wygrać

fot. FIVB

Bułgarzy pokonali drużynę Niemiec w walce o półfinał mistrzostw Europy i to oni pojadą do Kopenhagi. - Niestety, nie zagraliśmy dobrego meczu, dlatego nie zasłużyliśmy na to, żeby go wygrać - mówi Sebastian Schwarz, przyjmujący niemieckiej drużyny.

W meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Europy zmierzyły się ze sobą Niemcy i Bułgaria, które już wcześniej grały ze sobą w fazie grupowej. Oba spotkania miały podobny przebieg – zacięta pierwsza partia, zakończona grą na przewagi, którą wygrywa reprezentacja Niemiec, potem dwa sety wygrane przez siatkarzy z Bałkanów. Tym razem jednak zakończenie było inne, bo odwrotnie niż w spotkaniu grupowym triumfowali podopieczni Camillo Placiego.

Niestety, nie zagraliśmy dobrego meczu, dlatego nie zasłużyliśmy na to, żeby go wygrać – mówi Sebastian Schwarz, przyjmujący reprezentacji Niemiec – To nasz błąd, bo mieliśmy wiele okazji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać – przyznaje zawodnik.

Drużyna naszych zachodnich sąsiadów wygrała grupę i w związku z tym miała o jeden dzień wolnego więcej niż rywale, którzy poprzedniego dnia rozegrali bardzo zacięte pięciosetowe spotkanie z Polakami. Schwarz uważa, że ta przerwa mogła mieć wpływ na postawę jego zespołu. – Normalnie to powinnyśmy być bardziej wypoczęci niż Bułgaria, która grała wczoraj pięć setów, ale niestety było właśnie tak, że ta przerwa miała na nas zły wpływ. Naszymi ciałami i umysłami nie byliśmy w ogóle obecni w grze na boisku, a w takim meczu bez tego jest bardzo trudno wygrać – tłumaczy przyjmujący niemieckiej reprezentacji.Niemcy mogą czuć się zawiedzeni, bo w fazie grupowej pokazali naprawdę dobrą siatkówkę i zaczęli być stawiani w roli faworytów do awansu do półfinału, może nawet i do zdobycia medalu, a tymczasem zakończyli swój udział w mistrzostwach Europy na ćwierćfinale. – Oczywiście, chcieliśmy pojechać do Kopenhagi, by zagrać w półfinale, ale wynik jest zawsze odzwierciedleniem tego, jak grasz. Dzisiaj zagraliśmy źle, dlatego przegraliśmy – mówi ze smutkiem Sebastian Schwarz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved