Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Dobrze byłoby zacząć sezon zwycięstwem

Łukasz Chajec: Dobrze byłoby zacząć sezon zwycięstwem

fot. archiwum

- Wytworzyła się większa szansa, aby zająć jeszcze wyższe miejsce w grupie. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć w górnej części tabeli - mówi przed startem drugoligowych rozgrywek trener Olimpii Sulęcin, Łukasz Chajec.

W nadchodzący weekend ruszają drugoligowe rozgrywki. W międzysezonowej przerwie w Olimpii Sulęcin doszło do sporych roszad kadrowych, ale Łukasz Chajec zadowolony jest z drużyny, którą udało mu się stworzyć. – Mam bardzo fajny, ambitny, młody zespół, który ciągle chce się rozwijać – ocenił trener Olimpii. – Wprawdzie czeka nas jeszcze sporo pracy, bo w zespole pojawiło się dużo nowych zawodników. Potrzebny nam jest jeszcze czas, aby się zgrać. Ale na pewno z meczu na mecz wszystko będzie funkcjonowało coraz lepiej – dodał.

W miniony weekend sulęcinianie rozegrali we własnej hali towarzyski turniej, w którym uplasowali się na drugim miejscu. Bezkonkurencyjna okazała się Astra Nowa Sól. Z kolei za gospodarzami sklasyfikowane zostały AZS UAM Poznań oraz Sobieski Żagań. – Jestem zadowolony jedynie z pierwszego meczu. W finałowym spotkaniu Astra okazała się zdecydowanie lepsza od nas – skomentował opiekun sulęcińskiej ekipy.

W pierwszym ligowym starciu Olimpia zmierzy się z Orłem. – Dobrze byłoby zacząć sezon zwycięstwem, tym bardziej że zagramy spotkanie derbowe na wyjeździe w Międzyrzeczu. Później u siebie zmierzymy się z Orionem Sulechów. W naszej grupie mecze derbowe będą bardzo często, ale nie ma co zwracać na to uwagi. Trzeba po prostu grać jak najlepiej i wygrywać jak najwięcej pojedynków – powiedział Chajec. – Z Orłem znamy się bardzo dobrze nie od dziś. W tym sezonie w Międzyrzeczu będzie grało dwóch naszych zawodników. Oni znają nas, a my znamy ich – dodał.Zdaniem szkoleniowca Olimpii faworytem pierwszej grupy będzie GTPS. – Z większością zespołów z naszej grupy graliśmy sparingi. Na tej podstawie mogę powiedzieć, że GTPS Gorzów to drużyna, która wyróżnia się w naszej grupie, a reszta zespołów jest na podobnym poziomie – ocenił trener. – Ale gorzowianie swoją wyższość nad rywalami muszą udowodnić jeszcze na boisku – dodał.

Początkowo Olimpia miała rywalizować w grupie drugiej, ale później została ponownie przesunięta do pierwszej. – Nie miało to dla nas żadnego znaczenia – skomentował Chajec. Ostatecznie sulęcinianie będą walczyli jedynie z siedmioma rywalami, bowiem do rozgrywek nie przystąpi Ziemowit Osięciny, a Krispol Września dokooptowany został do grona pierwszoligowców. – Wytworzyła się większa szansa, aby zająć jeszcze wyższe miejsce w grupie. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć w górnej części tabeli, czyli w pierwszej czwórce, a później walczyć o jak najlepszy wynik – podsumował szkoleniowiec sulęcinian.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved