Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Julien Lyneel: Rosja to najlepsza drużyna na świecie

Julien Lyneel: Rosja to najlepsza drużyna na świecie

fot. FIVB

- Myślę, że trzeba być usatysfakcjonowanym z tego, co nam się udało dokonać podczas mistrzostw - mówi Julien Lyneel, przyjmujący reprezentacji Francji. Les Bleus po zaciętym boju ulegli reprezentacji Rosji w ćwierćfinale i odpadli z mistrzostw Europy.

Reprezentacja Francji miała spore szanse na sprawienie niespodzianki w meczu ćwierćfinałowym z Rosją. Po słabym pierwszym secie, w drugim Les Bleus łatwo pokonali rywala, a w trzeciej i czwartej partii mieli szansę na wygraną, ale ją zaprzepaścili. – Momentami byliśmy blisko pokonania Rosji, a momentami daleko – mówi Julien Lyneel, jeden z dwóch najlepiej punktujących zawodników w tym meczu w ekipie trójkolorowych. – Myślę, że zagraliśmy dobre spotkanie, ale trzeba wziąć pod uwagę przeciwnika. Drużyna Rosji to aktualni mistrzowie olimpijscy, jedna z najlepszych drużyn świata. My mamy młodą ekipę, pracowaliśmy bardzo ciężko, by zrobić krok w stronę osiągnięcia wysokiego poziomu i wiemy, że nie jesteśmy daleko. Jednak trzeba być skoncentrowanym przez cały mecz i grać dobrze we wszystkich elementach, jeśli chce się pokonać Rosję, która jest najlepszą drużyną na świecie – podsumowuje francuski przyjmujący.

Trójkolorowi wygrali grupę, ale na ćwierćfinale ich udział w mistrzostwach Europy się zakończył. Mimo to, Julien Lyneel uważa, że trzeba być zadowolonym z tego, co udało się osiągnąć. – Naszym celem było zajść jak najdalej, ale niekoniecznie na podium. Myślę, że trzeba być usatysfakcjonowanym z tego, co nam się udało dokonać podczas mistrzostw i teraz trzeba to utrzymać – stwierdza zawodnik.

Dla młodego przyjmującego obecny sezon jest pierwszym, w którym regularnie występuje w pierwszej szóstce reprezentacji Francji. Sam zainteresowany nie przywiązuje jednak do tego aż tak ogromnej wagi. – To może w każdej chwili ulec zmianie. Ja akurat wykorzystałem swoją szansę, chcę dalej grać i mam nadzieję, że to pozwoli mi dalej się rozwijać – mówi skromnie 23-latek. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved