Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Żurowska: Będziemy walczyć o miejsca medalowe

Joanna Żurowska: Będziemy walczyć o miejsca medalowe

fot. archiwum

Beniaminek ORLEN Ligi, KPS Chemik Police, po trudnych, jak przyznała prezes Joanna Żurowska, negocjacjach zbudował zespół z aspiracjami do walki o medale. Już od piątku policzanki zagrają towarzysko w Szamotułach, a tydzień później pierwszy mecz ligowy.

Po chwili radości spowodowanej wywalczeniem przez Chemika Police awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej rozpoczął się okres intensywnej pracy dla działaczy. Prowadzili oni negocjacje z wieloma zawodniczkami i ostatecznie udało się zbudować silny zespół, po trudnych perturbacjach ściągając nawet Małgorzatę Glinkę-Mogentale. Chemik jest beniaminkiem, a przyszły do nas zawodniczki, które grały w bardzo dobrych klubach i niekoniecznie miały przekonanie, zaufanie do klubu, który dopiero się odbudowuje po latach. Nie było to łatwe, ale przekonaliśmy dziewczyny i myślę, że w tej chwili one są z tego zadowolone – przyznała prezes Joanna Żurowska. W Policach stworzono mieszankę doświadczenia i młodości. Obok rutynowanych już siatkarek jak Małgorzata Glinka-Mogentale czy Joanna Mirek są też np. młode Ana Bjelica, czy Anna Grejman. To jest potrzebne na boisku, doświadczenie i młodość. To pokazują mecze kontrolne. I taka właśnie powstała drużyna – mówi Joanna Żurowska.

Prezes Chemika Police przyznała, że pozytywne jest to, że zespół od samego początku mógł trenować prawie w komplecie, później do drużyny dołączyły jedynie Glinka-Mogentale i Bjelica, a a także Maja Ognjenović, która jest z drużyną od poniedziałku. – Dziewczyny miały okazję razem trenować, przebywać, lepiej się poznać, co na pewno będzie procentowało – mówi. W weekend policzanki miały okazję po raz pierwszy zaprezentować się we własnej, nowo otwartej hali. – Myślę, że kibice mogą być zadowoleni, warunki w tej hali są bardzo dobre. My się cieszymy, ponieważ trenuje się tutaj zupełnie inaczej niż w starym obiekcie. Będziemy w stanie zbudować tutaj wspaniałą atmosferę podczas spotkań ligowych – nie kryje zadowolenia Joanna Żurowska.

Mając w składzie tak znakomite zawodniczki, Chemik Police, mimo iż jest beniaminkiem, stawia sobie wysokie cele. – My cały czas mówimy o tym, że będziemy walczyć o miejsca medalowe, które zagwarantują nam udział w Lidze Mistrzyń. Jak na beniaminka jest to bardzo ambitny cel. Na razie jest to okres przygotowawczy, te mecze kontrolne rozgrywamy bardziej w celach szkoleniowych. Na turnieju w Policach trener rotował składem, żeby wszystkie dziewczyny miały szansę pograć – mówi Joanna Żurowska. Policki turniej pokazał, że każda z zawodniczek może dużo wnieść do drużyny. – To jest bardzo ważne, że trener ma do dyspozycji piętnaście zawodniczek, które mogą w każdej chwili wspierać zespół – dodaje prezes Chemika Police. Siatkarki miały też okazję do rozegrania pokazowego meczu z wicemistrzem Polski mężczyzn, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Obie drużyny mają tego samego partnera – Grupę Azoty. – To są dwie drużyny, które mają wysokie cele i występują pod szyldem tego samego partnera. Te drużyny na piątkowy mecz zjednoczył cel, jakim była zbiórka pieniędzy dla hospicjum. Była to fajna zabawa, drużyny miały okazję się poznać. Myślę, że spotkania będą się odbywały częściej po to, aby budować fajną atmosferę między zespołami, które mają tego samego partnera – kończy Joanna Żurowska. 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved