Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ferdinand Tille: Bułgarzy zasłużenie wygrali

Ferdinand Tille: Bułgarzy zasłużenie wygrali

fot. archiwum

Niemcy wygrali grupę śmierci, ale że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to zakończenie rozgrywek na etapie ćwierćfinału nie jest dla nich satysfakcjonujące. - Zostaje niedosyt i rozczarowanie - przyznał libero niemieckiej reprezentacji Ferdinand Tille.

W Gdyni pewnie wygraliście, a w ćwierćfinale przegraliście. Jak porównałbyś oba spotkania?

Ferdinand Tille: – Wydaje mi się, że my po prostu nie zagraliśmy jak drużyna, brakowało współpracy, na co nie mogliśmy narzekać w Gdyni. W Gdyni każdy z nas zagrał dobrze, a w ćwierćfinale każdy gorzej.

Spotkanie ćwierćfinałowe było do tej pory najtrudniejsze?Zdecydowanie. Od samego początku mecz był bardzo ciężki, a my tymczasem zamiast skupić się na grze, zgubiliśmy gdzieś naszą koncentrację.

Bułgarzy zagrali jednak lepiej niż w Gdyni.

Myślę, że nie zagrali o wiele lepiej, to znaczy zaprezentowali się lepiej od nas, ale to przede wszystkim my nie graliśmy jak zgrany kolektyw. Oczywiście Bułgarzy zasłużenie wygrali.

Przed meczem mówiliście, że nie spodziewaliście się, że przetrwacie grupę śmierci. W takim razie, ogólnie rzecz biorąc, jesteście zadowoleni ze swojej postawy na tych mistrzostwach?

Oczywiście w tej chwili nie, bo jesteśmy przegranymi. Mimo to jesteśmy zadowoleni z gry, jaką pokazaliśmy na tych mistrzostwach, jak poradziliśmy sobie z presją. Po ćwierćfinale zostaje jednak niedosyt i małe rozczarowanie.

Dużo mówi się o niekonwencjonalnych metodach Vitala Heynena na treningach, jak na przykład odbijanie piłek różnymi przedmiotami. Czemu one służą i czy w jakiś sposób wam pomagają?

Zdecydowanie pomagają. Dzisiaj rano na przykład odbijaliśmy piłki pustymi butelkami od wody (śmiech). Jest przy tym sporo śmiechu, poza tym takie ćwiczenia pomagają w koncentracji, ale dzisiaj niestety niewiele nam to dało.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved