Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bartosz Konieczny: Pracujemy nad zagrywką i przyjęciem

Bartosz Konieczny: Pracujemy nad zagrywką i przyjęciem

fot. archiwum

Kaliszanie zakończyli okres przygotowawczy do nowego sezonu i są już gotowi do rywalizacji na drugoligowych parkietach. Środkowy MKS-u Kalisz uważa, że drużyna musi ciągle pracować nad zagrywką i przyjęciem.

Jak możesz ocenić sobotni turniej, który wygraliście, pokonując Bzurę Ozorków i ekipę Młodej Ligi Transferu Bydgoszcz?

Bartosz Konieczny: Uważam, że zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle. Ostatnio graliśmy turniej w Ozorkowie, gdzie zajęliśmy drugą lokatę, teraz przed własną publicznością nie mieliśmy sobie równych, pokonując dwie drużyny. Myślę, że w tym pomogła nam kameralna hala przy ulicy Łódzkiej, która będzie naszym atutem. Poza tym coraz lepiej komunikujemy się na boisku. Na początku okresu przygotowawczego nasza dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia. Teraz nasza gra jest znacznie lepsza i uważam, że potwierdzeniem tego było pokonanie Bzury i młodych bydgoszczan.

Jak się układa wasza współpraca z nowymi siatkarzami, którzy dołączyli do MKS-u Kalisz?Nasza współpraca układa się bardzo dobrze, jesteśmy zgranym kolektywem, nie ma żadnych nieporozumień. Nowi zawodnicy są bardzo życzliwi i uprzejmi.

Okres przygotowawczy zbliża się ku końcowi, czy udało wam się zrealizować wszystko to, co zaplanowaliście sobie przed przygotowaniami?

Myślę, że w większości udało nam się wykonać plan, ale wiadomo, że nie zawsze się to uda. Sobotni turniej pokazał, że jesteśmy w dobrej dyspozycji. Ostatnio dużo pracowaliśmy nad blokiem. W drugim spotkaniu z młodą ekipą Transferu Bydgoszcz ten element wyglądał lepiej, ale czasami mieliśmy kłopot, aby dobrze ustawić się do bloku, być może dlatego, że pierwszy raz graliśmy z tym zespołem. Nie znaliśmy tego przeciwnika i ciężko z nimi się grało. Teraz skupiamy się głównie na przyjęciu i zagrywce. Właśnie te dwa elementy są kluczowe w małej hali.

Która z drużyn uczestniczących w turnieju była bardziej wymagająca, Bzura czy młoda ekipa Transferu?

To dwa różne zespoły, które prezentują inne poziomy siatkówki. Młody Transfer ma inne zalety w porównaniu do Bzury Ozorków. Ciężko jest mi powiedzieć, która drużyna była trudniejsza do pokonania. Wydaje mi się, że bydgoszczanie są bardziej wymagającą ekipą, pomimo młodego wieku są dobrze ułożonym zespołem.

Jesteście już w pełni przygotowani do nowego sezonu?

Tak, wydaje mi się, że już możemy zagrać na drugoligowych parkietach. W przyszłą sobotę mieliśmy zmierzyć się na wyjeździe z SMS-em Spała, jednak przełożyliśmy ten mecz. Na razie pozostają nam treningi.

Czy macie już określony cel? W tym sezonie będziecie grali w innej grupie, z drużynami, których nie znacie.

Myślę, że miejsce w pierwszej trójce jest jak najbardziej do osiągnięcia. Nasze cele zweryfikuje boisko. Wiadomo, że w nowym sezonie będziemy grali w innej grupie, znamy kilka ekip z gry w meczach kontrolnych. Uważam, że SMS Spała to nieobliczalny zespół.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved