Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przyjazd Wytze Kooistry do Radomia opóźni się

Przyjazd Wytze Kooistry do Radomia opóźni się

fot. Joanna Skólimowska

Reprezentacja Holandii odpadła z mistrzostw Europy, które odbywają się w Polsce i Danii. W barwach "Pomarańczowych" występuje Wytze Kooistra, nowy siatkarz Cerrad Czarnych Radom, który jednak nie zawita w najbliższych dniach do Radomia.

Narodowa reprezentacja Holandii dzielnie walczyła w CEV VELUX Mistrzostwach Europy 2013. W grupie C, która rywalizowała w duńskim Herning, zajęła 3. miejsce, wyprzedzając kadrę Słowenii. Dało to przepustkę do walki w meczu barażowym przeciwko Włochom, którego stawką było wejście do ćwierćfinału. Niestety, mimo zwycięskiej pierwszej partii, trzy kolejne padły łupem podopiecznych Mauro Berruto, co zakończyło przygodę „Oranje” z mistrzostwami Starego Kontynentu.

Niestety dla sztabu szkoleniowego i kolegów z Cerrad Czarnych Radom szybka porażka nie spowoduje przyśpieszonego przyjazdu do grodu nad Mleczną Wytze Kooistry. Nowy atakujący „Wojskowych” pozostaje bowiem do dyspozycji Edwina Benne, szkoleniowca reprezentacji, która będzie gospodarzem turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata. Zawody, w których obok Holandii wystąpią: Szwecja, Rumunia, Ukraina, Białoruś i Izrael, odbędą się w dniach 2-6.10.2013 w Almere. To spowoduje, że przylot do kraju nowej gwiazdy zespołu nastąpi dopiero 8 października, czyli na 4 dni przed inauguracyjnym meczem PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved