Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Nikołaj Penczew: Każdy z nas jest wojownikiem

Nikołaj Penczew: Każdy z nas jest wojownikiem

fot. Cezary Makarewicz

- Dla nas najważniejsze jest to, by grać swoją siatkówkę, dobrze się prezentować, nie popełniać błędów. Jesteśmy młodą drużyną i każdy tego typu mecz jest dla nas ważnym, cennym doświadczeniem - mówi Nikołaj Penczew.

Pokonaliście Polaków 3:2, ale pierwsze dwa sety przegraliście. Co wówczas sobie myśleliście? Co było kluczowe dla waszej wygranej?

Nikołaj Penczew: To był dla nas naprawdę trudny mecz. W mojej opinii zaczęliśmy o wiele lepiej zagrywać, zaś jeśli chodzi o przyjęcie w polskiej drużynie, to znacznie się ono pogorszyło. Dodatkowo zaskoczył nam blok, zaczął bardzo dobrze funkcjonować. Myślę, że to zadecydowało o naszym zwycięstwie, które było dla nas tak ważne.

– Co myśleliśmy po tych dwóch setach, czy wierzyliśmy w wygraną? Przykro mi, że Polacy odpadli, ale mecz już się zakończył i nie będę tego analizować.Pomogli wam też Polacy, popełniając wiele błędów.

– Zgadza się. Dla Polaków również było to trudne spotkanie. Oni grali przed własną publicznością, w Ergo Arenie, w domu. I my, i polscy gracze mieliśmy takie same szanse – pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. Awansowaliśmy my, oni odpadli.

Zwycięstwo po takim tie-breaku cieszy was bardziej?

– Tak, zdecydowanie, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Teraz jednak musimy skupić się na kolejnym rywalu, na reprezentacji Niemiec, z którą zagramy w ćwierćfinale. W fazie grupowej przegraliśmy z nimi 2:3, ale teraz za wszelką cenę musimy zwyciężyć. Musimy odpocząć, zrelaksować się po wygranej nad Polakami, a w środę rano zaczniemy myśleć już tylko o spotkaniu ćwierćfinałowym i tylko na tym się skupimy. Podkreślam, musimy wygrać, to dla nas niezwykle ważna gra.

Vital Heynen stwierdził, że to wy jesteście lepszą drużyną niż Niemcy. Jak odniesiesz się do jego słów?

– Wielu trenerów mówi w ten sposób, o tym, że to drugi zespół jest lepszy. Nasz team jest naprawdę silny, ale nie skupiamy się na tym. Dla nas najważniejsze jest to, by grać swoją siatkówkę, dobrze się prezentować, nie popełniać błędów. Jesteśmy młodą drużyną i każdy tego typu mecz jest dla nas ważnym, cennym doświadczeniem.

W meczu z Polakami pokazaliście kawał charakteru. To zwycięstwo pokazało, że jesteście w stanie wygrać z każdym?

Nie sądzę, abyśmy teraz myśleli, że z każdym będzie nam się grać łatwiej. Każdy z nas jest wojownikiem i jedyne, czego chcemy, to wygrywać. Teraz, na tym etapie mistrzostw, musimy zwyciężyć każde spotkanie, by nie odpaść z walki o medale. Na naszej drodze staną same świetne drużyny. Niemcy prezentują wysoki poziom, podobnie zresztą pozostałe ekipy. Po prostu musimy wygrywać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved