Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Nikołaj Pawłow: Czeka nas bardzo trudny mecz

Nikołaj Pawłow: Czeka nas bardzo trudny mecz

fot. FIVB

Rosjanie w ćwierćfinale mistrzostw Europy zmierzą się dzisiaj z reprezentacją Francji. - Czeka nas bardzo trudne spotkanie, ale mam nadzieję, że to my je wygramy - mówi Nikołaj Pawłow, atakujący rosyjskiej drużyny.

W meczu o prawo do gry w ćwierćfinale lepsza okazała się reprezentacja Rosji, która w trzech setach pokonała Słowację. Jednak pomimo tego, co mógł sugerować wynik, ta wygrana nie przyszła Sbornej lekko, łatwo i przyjemnie, co zresztą przyznaje Nikołaj Pawłow, atakujący rosyjskiej drużyny. – Nie był to dla nas łatwy mecz, ponieważ zmieniliśmy halę. Słowacja to dobra drużyna, niełatwy przeciwnik. Trudno było grać przeciwko nim, ale dzisiaj zagraliśmy dobrze zagrywką, w obronie i w rezultacie wygraliśmy.

W tym spotkaniu, zresztą tak jak i w poprzednich, jednym z kluczowych elementów dla wyniku była zagrywka, która jest niezwykle skuteczną bronią Rosjan – w tym meczu zdobyli oni bezpośrednio serwisem 12 punktów, w czym 2 oczka dołożył właśnie Pawłow. – To prawda, że zagrywka jest naszą mocną stroną, ale akurat dzisiaj moim zadaniem było zagrywać taktycznie – mówi zawodnik.

Na drodze podopiecznych Andrieja Woronkowa w drodze do półfinału stoi reprezentacja Francji, która ze względu na wygranie swojej grupy do ćwierćfinału awansowała bez konieczności rozgrywania dodatkowego meczu. – Widziałem, że dzisiaj Francuzi przyszli oglądać nasz mecz – mówi Pawłow.  – Czeka nas bardzo trudne spotkanie i mam nadzieję, że to my je wygramy – kończy swoją wypowiedź zawodnik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved