Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Winiarski: Mieliśmy swoje szanse

Michał Winiarski: Mieliśmy swoje szanse

fot. Joanna Skólimowska

Porażka z reprezentacją Bułgarii zakończyła przygodę biało-czerwonych z mistrzostwami Europy. Takiego wyniku polskiej kadry nie spodziewali się nie tylko kibice, ale i sami siatkarze. - Przegraliśmy jako zespół walczący - mówi jednak Michał Winiarski.

Nie da się ukryć, że Polacy nie wykorzystali swojej szansy w meczu przeciwko Bułgarom. O ile w trzecim secie rywale wygrali z kilkupunktową przewagą, o tyle w czwartej partii podopieczni Andrei Anastasiego byli bardzo blisko zakończenia pojedynku. O niewykorzystanych okazjach mówił po spotkaniu Michał Winiarski.

– Trudno powiedzieć coś na gorąco. Był to mecz pełen emocji, a także taki, w którym decydowały jedna, dwie akcje – powiedział zaraz po meczu przyjmujący biało-czerwonych. – Mieliśmy swoje szanse, jednak ich nie wykorzystaliśmy. Bułgarzy mieli też więcej szczęścia i niestety się nie udało – dodał.

W statystykach zawodnicy polskiej reprezentacji nie wypadli źle. Sam Michał Winiarski zanotował 73% pozytywnego przyjęcia. Wykonał także 36 ataków, z których 15 przyniosło punkt.To nie tak, że Bułgarzy nam nie leżą, bo było to spotkanie pełne emocji i my mieliśmy w nim kilka piłek, którymi mogliśmy odesłać ich do domu. Jeśli się ich nie wykorzystuje, to samemu jest się odesłanym. W tym meczu przegraliśmy jako zespół walczący – zakończył swoją wypowiedź.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved