Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Żygadło: Nie potrafiliśmy utrzymać pewności naszej gry

Łukasz Żygadło: Nie potrafiliśmy utrzymać pewności naszej gry

fot. Joanna Skólimowska

- Niestety w naszej grze tak jak przez cały ten rok pojawiały się momenty takiego niezrozumiałego przestoju. Nie potrafiliśmy tego zmienić - analizuje przyczyny porażki z Bułgarią Łukasz Żygadło, rozgrywający polskiej reprezentacji.

Polacy zakończyli udział w mistrzostwach Europy po przegranej 2:3 z Bułgarią. W meczu z Bułgarami gra polskiej reprezentacji mocno falowała – pierwsze dwa sety to skuteczna gra Polaków, potem to rywale przejęli inicjatywę i biało-czerwoni gonili wynik, jak się potem okazało, bez pozytywnego rezultatu. Łukasz Żygadło, rozgrywający polskiej reprezentacji, przyznaje, że ten mecz miał wiele oblicz. – Niestety w naszej grze tak jak przez cały ten rok pojawiały się momenty takiego niezrozumianego przestoju. Do tej pory ta reprezentacja charakteryzowała się tym, że w takich właśnie momentach razem zbieraliśmy siły i potrafiliśmy zwycięstwo przechylić na naszą stronę, w tym roku tego brakowało. Nie potrafiliśmy w tych najtrudniejszych momentach utrzymać spokoju i pewności naszej gry, aby wygrywać. Spotkań tego typu było wiele, i w Lidze Światowej, i teraz na mistrzostwach Europy. To był właśnie problem, że tego nie potrafiliśmy zmienić – ocenia.

Po kolejnej po igrzyskach olimpijskich i tegorocznej Lidze Światowej porażce naszej reprezentacji na ważnej imprezie na głowy polskich siatkarzy z pewnością posypią się słowa krytyki. – W takich momentach na pewno trzeba się zastanowić nad całokształtem, nie tylko nad trenerem i reprezentacją – mówi Żygadło – To są kwestie głębsze, bo reprezentacja to nie jest tylko 12 zawodników tutaj na boisku, to jest szersze grono i ja uważam, że zawsze musimy patrzeć globalnie na wszystkich graczy, na ten potencjał, który powinniśmy mieć, mówiąc o tym, że mamy silną ligę i silną reprezentację, która powinna zawsze wygrywać. Samym mówieniem, samym marketingiem i PR-em tego się nie wygra. To jest sport i wygrywa się ciężką pracą na treningu w hali – podkreśla rozgrywający biało-czerwonych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved