Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Jakub Zwiech: Musimy tworzyć kolektyw

Jakub Zwiech: Musimy tworzyć kolektyw

fot. Paulina Grabowska

Już w najbliższy weekend rusza pierwsza kolejka Młodej Ligi. Mimo wszelkich spekulacji w rozgrywkach tych pozostała drużyna SMS-u PZPS Spała, która w ubiegłym sezonie zdobyła srebrny medal. O okresie przygotowawczym opowiedział Jakub Zwiech.

Okres przygotowawczy dobiega końca. Jak możesz ocenić formę swojej drużyny?

Jakub Zwiech: Sezon przygotowawczy rozpoczęliśmy w sierpniu obozem w Krośnie. Zgrupowanie to miało raczej na celu poczucie piłki i boiska po kilku tygodniach przerwy. Na drugi obóz, który również odbyliśmy w Krośnie, dołączyło do nas kilku chłopaków, którzy byli po MŚ w Meksyku i Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Utrechcie, w treningu skupiliśmy się z pełnym zaangażowaniem na grze. Graliśmy sparingi z Karpatami Krosno oraz dwoma słowackimi zespołami, które grają w tamtejszej ekstraklasie. Każdy z nas podszedł do tego okresu przygotowawczego z bojowym nastawieniem i ciężka praca na każdym treningu zaowocuje w nadchodzącym sezonie.

Ten sezon rozpoczniecie sobotnim spotkaniem w Kędzierzynie-Koźlu. W poprzednim sezonie zespół z Opolszczyzny ograliście czterokrotnie. Czy myślisz, że mimo odmłodzonego składu i tym razem uda wam się wygrać z ZAKSĄ?Pierwszy mecz sezonu zawsze jest trudnym spotkaniem. Gramy na wyjeździe, więc również jest to czynnik, który może nam przeszkodzić. Każdy z chłopaków musi zagrać z pełnym zaangażowaniem, a myślę, że wynik będzie dla nas korzystny. Zespół jest odmłodzony, ale patrząc na naszą formę, wydaje mi się, że nie odstajemy poziomem, który prezentowaliśmy w poprzednim sezonie.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu pojawiły się spekulacje, że drużyna SMS-u PZPS Spała zagra w I lidze. Czy jesteś zadowolony, że końcem końców pozostaliście w rozgrywkach Młodej Ligi?

Było wiele problemów w sprawie naszej gry w Młodej Lidze, ponieważ doszły drużyny z Bielska-Białej oraz Radomia i obawiano się, że będzie za dużo zespołów. Pojawiła się również opcja występów w I lidze zaraz po tym, jak Milicz wycofał się z tych rozgrywek, jednak końcową decyzją związku jest, że zostajemy w Młodej Lidze. W szkole będziemy również występować w Pucharze Polski, II lidze i III lidze okręgowej, więc na brak gry nie możemy narzekać.

Ze względu na naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego spędzasz dużo czasu ze swoimi kolegami z drużyny. Czy to ma wpływ na atmosferę oraz współpracę w zespole?

Oczywiście, że przebywanie ze sobą w tej szkole jest jak najbardziej dobre dla atmosfery. Żaden zespół w Polsce nie może się pochwalić taką współpracą, jaka jest w Spale. Jesteśmy ze sobą zgrani pod każdym względem, każdy się nawzajem szanuje, co później jest potrzebne na boisku. Będąc w szkole czy na treningu musimy tworzyć kolektyw.

Jakie cele stawiasz przed sobą w tym sezonie?

Moja pozycja na boisku jest pod znakiem zapytania, ale myślę, że w najbliższym czasie wszystko się wyklaruje i będę mógł pracować w odpowiednim kierunku. Cel oczywiście jest ten sam – wygrać jak najwięcej i zdobyć jak najwięcej, czego życzę oczywiście sobie i swoim kolegom z zespołu. Chciałbym również załapać się do kadry juniorów, która będzie znana pod koniec tego sezonu. Mam jeszcze marzenie związane z siatkówką, ale niestety nie mogę go zdradzić, gdyż mogłoby się nie spełnić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved