Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fabian Drzyzga: To był najgorszy mecz, jaki mógł nam się przytrafić

Fabian Drzyzga: To był najgorszy mecz, jaki mógł nam się przytrafić

fot. archiwum

Mimo prowadzenia 2:0 w meczu o być albo nie być polskiej reprezentacji w ME biało-czerwoni musieli uznać wyższość rywali. - Zabrakło konsekwencji, wygrywaliśmy 2:0 i przegraliśmy w tie-breaku. Tym bardziej ta porażka boli - mówił Fabian Drzyzga.

Spotkanie niewykorzystanej szansy – tak można powiedzieć o rywalizacji podopiecznych Andrei Anastasiego z Bułgarami. Polacy rozpoczęli z wysokiego „C” i po dwóch partiach prowadzili 2:0. Kolejne sety padły jednak łupem Bułgarów, o losach spotkania zadecydował tie-break, także rozgrywany na przewagi. – Zabrakło jakiejś konsekwencji, trudno tak na gorąco powiedzieć czego przede wszystkim – o przyczynach porażki mówił rozgrywający reprezentacji Polski, odnosząc się do zmienności losów meczu. – To był najgorszy mecz, jaki mógł nam się przytrafić. Wygrywaliśmy 2:0 i przegraliśmy w tie-breaku. Tym bardziej ta porażka boli. Gdyby weszli, zbili nas 3:0, powiedzielibyśmy, że po prostu byli od nas lepsi. Trudno tak teraz doszukiwać się co zawiodło, graliśmy punkt za punkt i jedna piłka okazała się kluczową – kontynuował Fabian Drzyzga.

Mimo prowadzenia Bułgarów w partii decydującej biało-czerwoni zdołali wrócić do gry, wypracowując kilkupunktową zaliczkę. Jak się szybko okazało, prowadzenie nie było na tyle pewne, aby utrzymało się do końca spotkania. – Popełniliśmy dwa, trzy głupie błędy i coś pękło. Ale powtórzę – przegraliśmy pojedynczą akcją – o tej części meczu mówił Drzyzga, nawiązując do niekorzystnego bilansu z Bułgarami w tym sezonie. – Myślę, że to jest klątwa kilku mocnych zespołów w tym sezonie, ale możemy powiedzieć, że także Bułgarii – dodał zawodnik.

Fabian Drzyzga nie ukrywa także, jak ważną imprezą w kalendarzu polskiej reprezentacji były tegoroczne mistrzostwa. – Przygotowywaliśmy się do tej imprezy pięć miesięcy – mówił rozgrywający reprezentacji Polski, nawiązując do nie najlepszych rezultatów biało-czerwonych na parkietach tegorocznej „światówki”. – Liga Światowa nam nie wyszła, od jakiegoś momentu. Więc później staraliśmy się koncentrować na tym, żeby jak najlepiej się zaprezentować tutaj, ale niestety nam nie wyszło – kontynuował zawodnik.Sezon reprezentacyjny 2013 ostatecznie nie należał do najbardziej udanych w wykonaniu polskiej reprezentacji. Mistrzostwa Europy miały być docelowo pozytywnym zwieńczeniem rozgrywek. – Taki był ten sezon kadrowy, nie umieliśmy dobić przeciwnika, mieliśmy jakąś tam przewagę i jednak rywale zawsze nas doganiali. A dlaczego? To trudno powiedzieć, gdybym znał odpowiedź, pewnie bym powiedział i byśmy wygrali. Ale niestety jest inaczej. Taka jest siatkówka – zakończył Fabian Drzyzga.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved