Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Daria Michalak: Jesteśmy dobrze przygotowane

Daria Michalak: Jesteśmy dobrze przygotowane

fot. archiwum

Już w najbliższą sobotę, 28 września, siatkarki SMS-u LO II Opole zainaugurują sezon w II lidze kobiet. W hali przy ulicy Pułaskiego 3 podejmą zespół MKS-u Świdnica. Sobotnie przeciwniczki opolanek to szósta drużyna poprzednich rozgrywek.

W zeszłym sezonie siatkarki ze Świdnicy okazały się dwukrotnie lepsze od zawodniczek SMS-u. Wygrały u siebie 3:1, a w Opolu 3:0.

Mecz ze Świdnicą już w najbliższy weekend. Jesteśmy dobrze przygotowane i na pewno będziemy walczyć, żeby wygrać ten mecz. Każda z nas chce się pokazać z jak najlepszej strony, więc będzie na co popatrzeć. Ciężko trenujemy, więc mam nadzieję, że wszyscy zobaczą efekty naszej pracy – mówi libero SMS-u, Daria Michalak.

Oprócz codziennych treningów siatkarki z Opola wzięły udział w turniejach towarzyskich. W Wieliczce dwukrotnie pokonały m.in.: Developres II Rzeszów i triumfowały w całej imprezie. W miniony weekend w Częstochowie opolanki zajęły trzecie miejsce, gdzie pokonały miejscowy AZS i uległy po zaciętym boju Sokołowi Katowice oraz Victorii Lubliniec.W klubie nikt nie myśli o powtórce z poprzedniego sezonu, czyli walce do samego końca o utrzymanie. W składzie SMS-u zaszło kilka zmian. Zespół zasiliły m.in.: rozgrywająca Agata Wilk i środkowa Judyta Gawlak. Do Opola powraca, mająca za sobą występy w BKS-ie Bielsku Białej i Stali Mielec, libero Daria Michalak oraz środkowa Marta Zich, która powraca z wypożyczenia do MKS-u Będzin.

Chciałabym dołożyć swoją cegiełkę, a najlepiej cegłę do drużyny zarówno w grze, jak i w atmosferze. Spełnieniem marzeń byłoby pokazanie przez cały sezon, przez każdą z nas potencjału, który niewątpliwie ma ten zespół, oraz oczywiście brak kontuzji i innych problemów zdrowotnych – mówi Marta Zich.

Myślę, że w każdej dyscyplinie najważniejsze jest pnięcie się do góry. Zarówno w pragnieniach, jak i w marzeniach powinno sięgać się najwyżej jak to tylko możliwe. Realna ocena i zmierzenie własnych możliwości jest istotne. W odniesieniu do nas pojawiają się takie hasła jak: awans, dobry zespół, trudny przeciwnik. One stanowią motywację do działania, wciąż podejmujemy próby zasłużenia na wszystkie tego typu przywileje. Nadchodzący sezon będzie pod znakiem starania się, wypracowania i osiągnięcia możliwie najbardziej pozytywnych wyników, czerpiąc przy okazji wiele korzyści, poczucia własnej sprawności i przyjemności – dodała rozgrywająca Marta Sikora.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved