Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Camper na ostatniej prostej przygotowań

Camper na ostatniej prostej przygotowań

fot. archiwum

Nieco ponad tydzień pozostał do startu zaplecza PlusLigi. Siatkarze Campera Wyszków przed początkiem rozgrywek są w dobrej dyspozycji i  czekają na pierwszą kolejkę. A w niej zmierzą się z Krispolem Września, który zastąpił KS Milicz.

Turniej w Radomiu był dla podopiecznych Jana Sucha ostatnim z serii gier kontrolnych przed rozpoczęciem sezonu. Podczas Radomskiego Festiwalu Siatkówki siatkarze z Wyszkowa musieli uznać wyższość AZS-u Politechniki Warszawskiej. W przegranym polu wyszkowianie pozostawili beniaminka PlusLigi, Cerrad Czarnych Radom i swego ligowego rywala Cuprum Lubin. W międzyczasie gracze Campera poznali nowego rywala na starcie rozgrywek. Miejsce ekipy z Milicza zajęła drużyna „dobrych” znajomych Campera. Krispol Września, bo o nim mowa, będzie pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Jana Sucha. Z tym właśnie zespołem Camper rywalizował kilka lat temu o awans do I ligi podczas turnieju finałowego w Krakowie. Teraz obydwa zespoły spotkają się na parkietach zaplecza PlusLigi.

Faworytem będzie Camper. Pierwsza szóstka zespołu z Wyszkowa wyklarowała się podczas przygotowań do sezonu, trzon zespołu pozostał ten sam. A zmiany są tylko kosmetyczne. Bardzo dobrze do drużyny wprowadził się Paweł Pietkiewicz, który miejsce w podstawowym składzie obok Sebastiana Wójcika ma zapewnione. Na pozycji libero kibice zobaczą z pewnością Adriana Stańczaka. Niekwestionowanym liderem w ataku będzie Łukasz Kaczorowski, którego solidnym uzupełnieniem ma być Tomasz Rutecki. Podstawową parą środkowych będą Dariusz Szulik i Waldemar Świrydowicz. Jeżeli chodzi o środkowych, to po długich pertraktacjach w Camperze na kolejny sezon pozostaje Maciej Główczyński. Jedyną niewiadomą w pierwszej szóstce pozostaje pozycja rozgrywającego. Bliżej podstawowego składu wydaje się być Bartosz Zrajkowski, jednak ostateczną decyzję poznamy dopiero podczas pierwszego meczu. Nie można oczywiście przekreślać szans pozostałych zawodników. Teraz przed siatkarzami Campera treningi na obiektach w Wyszkowie, a już 5 października start sezonu. Dwa pierwsze mecze podopieczni Sucha rozegrają z beniaminkami – najpierw z Krispolem, potem z ekipą TKS-u Tychy.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved