Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Przegraną końcówkę biorę na siebie

Bartosz Kurek: Przegraną końcówkę biorę na siebie

fot. Joanna Skólimowska

- Szkoda, że przegraliśmy trzeciego seta, ale wtedy trochę "zeszło z nas powietrze". Myśleliśmy, że Bułgarzy sami nam oddadzą ten mecz - powiedział po barażowej porażce z Bułgarią przyjmujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek.

Przed meczem barażowym to Bułgarzy nie byli zadowoleni z tego, że trafili na Polaków. Do tej pory bowiem to Polacy byli ich katem w tego typu imprezach, eliminując ich z walki o medale. Tym razem stało się jednak zupełnie inaczej i po zaciętej walce w tie-breaku, w której nie zabrakło emocji, to siatkarze z Bałkanów przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dla Polaków ta porażka jest tym bardziej bolesna, że w pierwszych dwóch partiach to oni dominowali. – Nie wiem, co zacięło się w naszej grze. Bułgarzy zaczęli grać lepiej, a przede wszystkim zaskoczyła im zagrywka – mówił po spotkaniu Bartosz Kurek. Szkoda, że przegraliśmy trzeciego seta, ale wtedy trochę „zeszło z nas powietrze”. Myśleliśmy, że Bułgarzy sami nam oddadzą ten mecz – dodał. Podopiecznym Andrei Anastasiego jednak nie można było odmówić walki, bowiem do samego końca nie zwiesili głów, dzielnie stawiając opór rywalom. – Nie udało się wygrać, ale walczyliśmy do końca.

Polski przyjmujący nie próbował szukać wyjaśnień, tłumaczyć porażki swojego zespołu w żaden sposób. – Chcę wszystkich bardzo przeprosić, a tę przegraną końcówkę biorę na siebie – powiedział, nie ukrywając, iż sytuacja z końcówki tie-braka nie powinna mieć miejsca. – Te błędy nie powinny się przydarzyć, ta ostatnia piłka była bardzo ważna. Dla mnie to lekcja, z której wiele mogłem się nauczyć – mówił rozgoryczony zawodnik, przyznając się do winy. – Przepraszam kolegów za to, że zaprzepaściłem ich pracę. Czuję się naprawdę podle.

Kurek tym bardziej żałował przegranej, że jak powiedział, Polacy z meczu na mecz zaczynali grać coraz lepiej. Przyjmujący Lube Macerata przyznał też, że w meczu ćwierćfinałowym to podopieczni Camillo Placiego będą faworytami. – Myślę, że Bułgarzy pokonają Niemców i będą grać w półfinale, wobec czego ta porażka będzie boleć nas jeszcze mocniej. To jest moje przeczucie, ale jak będzie, zobaczymy – zaznaczył.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved