Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andriej Woronkow: Zaoszczędziliśmy sporo sił

Andriej Woronkow: Zaoszczędziliśmy sporo sił

fot. FIVB

Trzy szybkie sety i walka jedynie w pierwszym - tak można zobrazować mecz Rosja - Słowacja. Podopieczni Andrieja Woronkowa pokonali Słowaków i zagrają w ćwierćfinałach. - Jestem zadowolony z gry swojej drużyny - chwali swój zespół trener Rosjan.

Słowacy jak do tej pory radzili sobie bardzo dobrze, w kolejnej rundzie mieli jednak pecha. – Niestety, mistrzostwa Europy dla nas się już zakończyły. Trafiliśmy na bardzo silnego przeciwnika i prognozy się sprawdziły – Rosja jest jednym z głównych faworytów do mistrzostwa. W meczu z nami rywale bardzo dobrze zagrywali oraz przyjmowali. My staraliśmy się dać z siebie maksimum, jednak Rosjanie byli za silni. Gratulacje dla nich, życzę im powodzenia – mówił po spotkaniu kapitan kadry narodowej Słowacji, Michał Masny.

Zadowolenia z wygranej nie krył kapitan Rosjan. – Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wygrać w trzech setach, bo mogliśmy zaoszczędzić sporo sił. Myślę, że w dzisiejszym spotkaniu lepiej zagrywaliśmy, atakowaliśmy, po prostu w każdym elemencie byliśmy lepsi od Słowaków – przyznał.Miejsce swoich siatkarzy w światowym szeregu siatkarskich drużyn dobrze zna trener Słowacji, dla którego obecnie nie ma silniejszego zespołu niż Rosjanie. – W tym meczu Rosja była poza naszym zasięgiem. Wiedzieliśmy, że musimy ryzykować zagrywką i dobrze spisywać się w ataku. Muszę przyznać, że mój zespół nie zagrał na 100% swoich możliwość i stąd ten wynik. Nie mieliśmy szans w tym starciu, Rosjanie byli zdecydowanie lepsi głównie w polu zagrywki, co było głównym powodem ich wygranej. Chcę pogratulować rywalom, ale też podziękować swojej drużynie, ponieważ przyjechaliśmy tutaj z wieloma zawodnikami, którzy rozkręcali się z akcji na akcję – powiedział trener Chrtiansky.

Z postawy swoich podopiecznych usatysfakcjonowany był Andriej Woronkow. Jestem zadowolony z gry swojej drużyny. Naszym zadaniem było podejść do gry bardzo skupionym na wszystkich elementach i zaoszczędzić duże pokłady energii. Wynik na pewno jest dobry i nas cieszy, ale mógł być w pewnych elementach lepszy i to należy poprawić. Myślę, że nasi rywale włożyli w ten mecz maksimum swoich możliwości – powiedział. Po wygranej nad Słowacją teraz na naszych wschodnich sąsiadów czekają Francuzi. – To poukładana silna drużyna, z bardzo dobrą obroną, a ich atutem są silni zawodnicy, m.in. tacy jak Rouzier – chwalił przeciwników trener Sbornej.

W mistrzostwach Europy Rosjanie zaliczyli jak na razie jedną wpadkę – przegraną z Niemcami. Nie da się ukryć, że Niemcy rozegrali świetne spotkanie, przez co niektórzy pokusili się o stwierdzenie, że może sprawią niespodziankę i pojadą do Kopenhagi. Trener Sbornej powiedział wtedy, że jego podopieczni są fenomenalnie przygotowani do turnieju pod kątem fizycznym, ale czasami przegrywają mecze „w głowie”. Z trenerem nie zgadza się reprezentant Rosji Jewgienij Siwożelez. Nie mamy żadnych problemów natury psychologicznej, po prostu czasami niuanse decydują o wygranej, a ze strony federacji absolutnie nie ma presji – zaznaczył przyjmujący Sbornej.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved