Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Todor Aleksiew: Czuliśmy, że będziemy grali z Polakami

Todor Aleksiew: Czuliśmy, że będziemy grali z Polakami

fot. archiwum

Na polsko-duńskim Euro zaczyna się najciekawsza faza całej imprezy - pojedynki pucharowe. Dla polskich kibiców najważniejsze będzie barażowe starcie biało-czerwonych z Bułgarią. - Mam nadzieję, że wygramy to spotkanie - przyznał Andrea Anastasi.

Ja się powtórzę znowu, ale musimy w najbliższym meczu pokonać Polaków, a przynajmniej musimy się postarać – przyznał na konferencji prasowej kapitan Bułgarów Todor Aleksiew. Jego zespół rozpoczął mistrzostwa Europy od wygranej w meczu z Czechami, a następnie zanotował dwie porażki w spotkaniach z Niemcami i Rosją. – Bardzo się cieszę, że zagramy w Polsce, przy 11-tysięcznej publiczności. Zawsze gra się bowiem inaczej przy pełnej hali niż przy pustej. To będzie bardzo ciężki mecz i musimy dać z siebie wszystko. Polacy również muszą dać z siebie wszystko, więc będzie to bardzo interesujący mecz do oglądania, ale również dla nas do grania – mówił zadowolony.

W ostatnim czasie w pojedynkach polsko-bułgarskich lepiej spisują się rywale. – Przed nami kolejny raz Bułgaria i kolejny bardzo ważny mecz, obie drużyny na pewno dadzą z siebie wszystko, a całość rozegra się w przepięknej scenerii, w tej pięknej hali. Jesteśmy bardzo podekscytowani i już nie możemy doczekać się tego spotkania – zapewniał kapitan biało-czerwonych Marcin Możdżonek.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przyjechaliśmy na ten turniej do Gdańska i zmierzymy się teraz z Polakami – mówił zgodnie ze swoim podopiecznym Camillo Placi, włoski trener reprezentacji Bułgarii. W mistrzostwach Europy w 2011 roku zespół z południowej Europy uplasował się na piątym miejscu. – Zrobić krok do przodu w światowych turniejach jest niezwykle trudno, a my już taki krok właśnie zrobiliśmy. Wiemy, że przed nami bardzo trudny pojedynek, który zdecyduje o pozostaniu w turnieju bądź o jego opuszczeniu. Jest to spotkanie, które wyznaczy nam status tych mistrzostw – będziemy po nim bardzo zadowoleni bądź rozczarowani – przyznał Placi. – Mamy przy tym dużo szacunku dla zespołu polskiego i Andrei Anastasiego – dodał na koniec.W tym sezonie polska reprezentacja nie zanotowała spektakularnego sukcesu, nie powtórzyła wygranej sprzed roku w Lidze Światowej i teraz chce pokazać się z jak najlepszej strony w polsko-duńskich mistrzostwach Starego Kontynentu. – Mam nadzieję, że wygramy to spotkanie – powiedział Andrea Anastasi.

W turnieju w tym roku nie brakuje niespodzianek, m.in. w grupie rozrywającej swoje mecze w Gdyni Niemcy pokonali reprezentację Rosji. – Turnieje, mistrzostwa Europy rządzą się swoimi prawami i wszystko jest wliczone. Śledziliśmy inne mecze, ale w minimalnym stopniu, bardziej skupialiśmy się na swojej grze – przyznał Marcin Możdzonek. – Nie obserwowaliśmy tego, co dzieje się w innych grupach. Od początku czuliśmy, że będziemy grali z Polakami i do tego się przygotowaliśmy – zapewnił z kolei Todor Aleksiew.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved