Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Musimy w dalszym ciągu pracować

Marcin Wojtowicz: Musimy w dalszym ciągu pracować

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

- Naszym celem, jak na każdego beniaminka przystało, jest pokazanie się z jak najlepszej strony. Nie przestraszymy się żadnego przeciwnika - powiedział na dwa tygodnie przed inauguracją I ligi kobiet opiekun rzeszowskiego Developresu, Marcin Wojtowicz.

AZS KSZO w turnieju towarzyskim triumfuje po raz kolejny. Tym razem ostrowczanki okazały się najlepsze w organizowanym przez Developres turnieju w Rzeszowie. Wygląda na to, że podopieczne Dariusza Parkitnego będą bardzo mocne w tym sezonie.

Marcin Wojtowicz: – Tak się złożyło, że w sparingach przedsezonowych właśnie z tą drużyną (AZS KSZO – przyp. red.) spotykamy się najczęściej. Do tej pory udało nam się wygrać jedno spotkanie, a pozostałe dwa padły łupem AZS-u KSZO. To bardzo dobra drużyna i cały czas to potwierdza. Jest jednym z faworytów w I lidze. Zwłaszcza nasze spotkanie na turnieju w Rzeszowie pokazało, jak silnym przeciwnikiem są akademiczki z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pana zespół uplasował się na 2. pozycji. Z wyniku na pewno jest pan zadowolony, a ze stylu gry?Miejsce oczywiście cieszy, ale nie tylko po to rozgrywa się mecze i turnieje przedsezonowe. Wygrywanie jest oczywiście ważne, żeby budować pewność siebie na rozgrywki ligowe. Dla mnie najważniejsza była obserwacja, czy to, co robimy, sprawia, że nasza gra staje się coraz lepsza, że wszystko idzie do przodu. Zagraliśmy z różnym szczęściem, mamy dużo materiału do przeanalizowania i wiemy, nad czym musimy w dalszym ciągu pracować, aby niczego nie zaniedbać przed inauguracją z Budowlanymi Toruń.

Z pewnością na ten sezon wyznaczyliście sobie cele, zatem – na co stać Developres w nadchodzącym sezonie?

Naszym celem, jak na każdego beniaminka przystało, jest pokazanie się z jak najlepszej strony. Na pewno nie przestraszymy się żadnego przeciwnika i będziemy walczyć tak, by postawić rywalom jak najtrudniejsze warunki. Zamierzamy wygrywać poszczególne akcje, sety, mecze, a na ile to wystarczy, zobaczymy na końcu fazy zasadniczej. Będziemy się starać ugruntować pozycję na tym szczeblu rozgrywek, by móc w przyszłości zrobić krok naprzód.

5 października rusza I liga kobiet. Przed meczem z Budowlanymi ma pan w planach jakieś sparingi?

Inaugurujemy sezon z Budowlanymi. To drużyna, która mocno przemeblowała skład. Przed tym meczem gramy Puchar Polski w Gorlicach, więc nie planuję dodatkowych sparingów. Ostatnio mieliśmy bardzo dużo grania, więc teraz czas na analizę i doskonalenie naszej gry. Czas ucieka, więc zależy nam na tym, aby zrobić jak najwięcej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved