Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Justyna Sosnowska: Gwarantuję, że będziemy walczyć

Justyna Sosnowska: Gwarantuję, że będziemy walczyć

fot. Cezary Makarewicz

- Każda drużyna i każda zawodniczka chce osiągnąć jak najwyższą lokatę. Nie wychodzi się przecież na boisko po to, żeby przegrać - mówi o zbliżającym się wielkimi krokami sezonie w ORLEN Lidze muszyńska zawodniczka - Justyna Sosnowska.

Muszyna to mała, aczkolwiek malowniczo położona miejscowość. Zdążyła już pani poznać okolicę?

Justyna Sosnowska: – Tak, Muszyna jest bardzo piękna. Czuję się tu bardzo dobrze. Też pochodzę z małej miejscowości, co prawda położonej na drugim końcu Polski, ale takie klimaty bardzo mi odpowiadają. Mili ludzie, urocze krajobrazy… Może jeszcze nie do końca poznałam i zobaczyłam wszystkie miejsca warte zobaczenia, ale mam nadzieję, że na koniec sezonu będę mogła powiedzieć, że znam Muszynę jak własną kieszeń (uśmiech).

Za wami niemal dwa miesiące przygotowań do sezonu. Ciężkie treningi dają się we znaki?– Wydaje mi się, że ten najcięższy okres mamy już za sobą. Co prawda nie wiem czy trenerzy coś jeszcze mają w planach… Bardzo solidnie przepracowałyśmy okres przygotowawczy i nadal tak samo ciężko trenujemy. Przez pierwszy miesiąc było nas zaledwie 8, a jak wiadomo, im nas mniej, tym jest intensywniej. Mam nadzieję, że nasz wysiłek włożony w doskonalenie się pod względem umiejętności siatkarskich i całe zaangażowanie przełożą się na sezon i wynik.

Mimo że zespół został znacznie przebudowany, to patrząc po ostatnim turnieju towarzyskim, nieźle rozumiecie się na parkiecie. To dobry prognostyk przed inauguracją ORLEN Ligi?

– Mam nadzieję, że tak! W Jarocinie tak naprawdę pierwszy raz grałyśmy szóstki, bo wcześniej po prostu nie było możliwości. Bardzo się cieszę, że wygrałyśmy i że mogłam w jakimś stopniu pomóc. Myślę, że z czasem będzie coraz lepiej, nie będzie na boisku nieporozumień i że się po prostu zgramy. W każdym meczu miałyśmy jakieś problemy, większe czy mniejsze. Mamy jeszcze całe 2 tygodnie i masę czasu na wyeliminowanie błędów.

Dotąd Muszynianka mierzyła w najwyższe cele. Jak będzie w tym sezonie?

– Wydaje mi się, że każda drużyna i każda zawodniczka chce osiągnąć jak najwyższą lokatę. Nie wychodzi się przecież na boisko po to, żeby przegrać. Będziemy chciały przede wszystkim oddać serce na boisku i pokazać się z jak najlepszej strony. Gwarantuję, że będziemy walczyć. W tym roku ORLEN Liga będzie bardzo ciekawa. W sumie już mogłaby się zacząć!

Do startu rozgrywek zostało jeszcze trochę czasu. Macie zaplanowane jeszcze jakieś mecze towarzyskie?

– Tak. W środę jedziemy do Wrocławia, gdzie zmierzymy się z Impelem, Schweriner Sportclub i Galatasaray Daikin Istanbul. W tym turnieju będzie już nas więcej. Będą zmiany zawodniczek, ustawień i zobaczymy… Mam nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej strony i będziemy mogły doprecyzować i zaprezentować na boisku to, czego nauczyłyśmy się przez prawie dwa miesiące.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved