Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Chcemy grać szybką, wesołą i efektowną siatkówkę

Jakub Bednaruk: Chcemy grać szybką, wesołą i efektowną siatkówkę

fot. Cezary Makarewicz

Przygotowania do sezonu 2013/2014 AZS-u Politechniki Warszawskiej dobiegają końca. Forma stołecznej ekipy rośnie z tygodnia na tydzień. - Jej szczyt ma przyjść na 12 października - zapowiedział szkoleniowiec warszawian - Jakub Bednaruk.

„Inżynierowie” dotychczas wzięli udział w trzech turniejach. W pierwszym – w Wyszkowie – zajęli trzecie miejsce. W dwóch kolejnych – w Ełku i Radomiu – byli bezkonkurencyjni. Trener Bednaruk jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych, ale do zwycięstw podchodzi z dystansem, mając pewne obawy. – W zeszłym roku nie wygraliśmy żadnego turnieju, a start ligi mieliśmy świetny. Teraz z kolei najlepsi okazaliśmy się już dwukrotnie, a do inauguracji PlusLigi zostało jeszcze kilkanaście dni – wytłumaczył Jakub Bednaruk. – Nie mogę się jednak martwić zwycięstwami – uśmiechnął się. – W Ełku wszystkie mecze skończyły się po tie-breakach. Równie dobrze mogliśmy zająć ostatnią pozycję – dodał, uspokajając samego siebie. – Cieszą mnie przede wszystkim postępy indywidualne zawodników i drużyny jako całości – zadeklarował.

Choć Politechnika wygrała dwa turnieje, w sparingach z pierwszoligowymi zespołami nie radziła sobie najlepiej. Przegrała z Camperem Wyszków, Ślepskiem Suwałki i Cuprum Lubin. – Nie spędza mi to snu z powiek – powiedział trener Bednaruk. – Zespoły pierwszoligowe grają z nami na 120 proc. My natomiast w tym czasie próbujemy nowych rozwiązań. Szansę gry dostają młodzi zawodnicy. Nie winię ich za porażki, bo wyniki nie są dla mnie najważniejsze. Znacznie istotniejszy jest fakt, że chłopaki widzą już postępy i wyczuwają styl, jaki sobie nakreśliliśmy – uzasadnił.

Styl, o którym wspomniał Jakub Bednaruk, ma dawać kibicom radość. – Ma być to styl podobny do tego, jaki prezentowaliśmy w najlepszych chwilach poprzedniego sezonu. Chcemy grać szybką, wesołą i efektowną dla oka siatkówkę – nakreślił szkoleniowiec.AZS Politechnika Warszawska pierwszy mecz w sezonie 2013/2014 PlusLigi rozegra 12 października. W Arenie Ursynów podejmie wówczas ekipę Effectora Kielce.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved